hanny 2

Dostane zkrachovalý živnostník podporu v nezaměstnanosti?

Nebo mu řeknou,že si měl našetřit pro případ nouze?

Nejlepší odpověď
anonym

Krach živnosti není pokaždé z viny živnostníka. Znala jsem pár takových, kterým najednou přestali obchodní partneři platit a malér byl na světě.
Jsou úřady, kde mohou občané od úředníků slyšet skutečně leccos. V tom případě je dobré znát svá práva. Proč by tu úřady práce nemohly být i pro nekompetentní úředníky, kteří nejsou vhodní pro svou práci a příslušnému úřadu prokazují svým působením medvědí službu a jsou takovému úřadu spíše pro ostudu.
Našetřit pro případ nouze? A kdo ví, v kterém okamžiku podnikání by se tento stav mohl přihodit?

Další odpovědi
brillant

Pokud splní všechny podmínky tak nárok na podporu vznikne.

JájsemRaibek

Jen dodám jedno, záleží na tom, kolik přiznával v DP. Např. švagr nepřiznával skoro nic a pak mu vypočetli minimum (už to nějakou dobu je a bylo to něco kolem 1300,–Kč). Divil se, jak z toho má žít, ale řekli mu, však podle DP jste z takových peněz žil doposud tak si nestěžujte. Co jste si přiznal, to máte.