Rokio

Dostane řidič, který prorazil závoru, aby se zachránil, nějaký trest?

Zde je odkaz na článek: https://www.id­nes.cz/olomou­c/zpravy/horni-hermanice-prejezd-auto-uvezneni-prorazena-zavora.A231026_142­106_olomouc-zpravy_stk
zdroj: idnes.cz

Podle mě by neměl být vůbec potrestán. Maximálně by měl zaplatit způsobenou škodu na závoře. Je to jasná krajní nouze. Poškodil závoru, aby se zachránil. Záchrana holého života je důležitější než nějaká závora za pár desítek tisíc korun.

Nejlepší odpověď
Dochy

Trest za poškození závory pravděpodobně ne. Trest za vjetí na přejezd v době kdy blikala červená pravděpodobně ano. Úhrada škody pravděpodobně ano (i když to možná půjde z pojistky)

Další odpovědi
led

Vodič dostane! Porušil niekoľkokrát vyhlášku.
1 – Nesústredil sa na jazdu
2 – nezastavil pred vjazdom na koľajisko. Nevidel červenú, nie je dôvod. Medzi zapnutím výstrahy aj zvukovej signalizácie a spustením závor je nastavaný čas na bezpečné prejdenie, ak výstraha prišla tesne pred vjazdom na koľajisko pred spúšťaním závor
3 – úmyselné poškodenie majetku železnice – závory, čím zavinil škodu na majetku.

PS. Súhlasím s vami, že „Záchrana holého života je důležitější než nějaká závora za pár desítek tisíc korun,“ ale na koľajisku nemal čo robiť.
** Výhovorka, že prehliadol výstražné blikanie neobstojí, pretože pri tom ide aj hlasná zvuková signalizácia**

cappuccino

Zrovna nedavno prede mnou vjel ridic do kolejiste uz kdyz svitila cervena svetla. Ani nepribrzdil, proste preletl koleje! Ihned za nim se spustily zavory.
Pro koho tam asi ty vystrazne signaly jsou?
Stoji to zato, riskovat zivot kvuli 3 vterinam?
Podle me si pokutu zaslouzi, a to poradnou. To, ze si zachranil zivot, byla ve jmenovanem pripade jen nahoda!