natuuu

dostali jsem úkol do češtiny,že si máme vyhledat legendu o sv.václavu a naučit se ji převaprávět.

teď jsem ale zjistila,že je jich víc,kterou se mám tedy naučit?

Nejlepší odpověď
hanulka11

třeba tu první

http://texty.ci­tanka.cz/prle­gendy/l1-3.html

Další odpovědi
Michal Kole

Nejdřív si to přečti celé, aby jsi měla hrubý nástin.

Pak si to přečti po odstavcích

Nakonec si z každého odstavce udělej výtahem poznámku

(výtah se od výpisku liší, tím, že se obvykle jedná o celou větu a u výpisku, jen několik slov)

a pak ty poznámky jenom nějak češtinářsky upravíš, aby to bylo čtivé

Děda Louda

Vyber si některou a zpacuj ji podle zadání úkolu.

venkovan

Tu svoji.
Proč bys nemohla vytvořit novou legendu (ale uváděj ji jako od neznámého autora z 10 století kterou našel příbuzný v nějakém kostele vojenského újezdu Libavá.