Rokio

Dopustil jsem se neposkytnutí první pomoci?

Když mi bylo 14 let, tak jsem hrál v parku s jedním desetiletým klukem. Ten se sám zranil při hře. Batoh s kapesníky jsem měl asi 50 metrů od sebe. Sprintoval jsem k báglu, abych vzal kapesníky pro zastavení krvácení.

Bohužel jsem to nestihl. Pomohl mu někdo jiný.

Neposkytl jsem tak první pomoc, i když jsem dělal, co bylo v mých silách, abych tomu klukovi pomohl?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Kelt

jiná odpověď

Dělal jsi, co jsi mohl. Hlavní je, že mu někdo pomohl. A nikdo tě nemohl z ničeho vinit.

Další odpovědi
Drap

jiná odpověď

Snažil ses, to stačí. O zraněného bylo postaráno, neni co řešit.

Filip84

jiná odpověď

Když je někomu 14, nemůže se dopustit trestného činu, není trestně odpovědný v příčině věku. Tedy otázka, dopustil-li jsi se trestného činu, nebo nedopustil, je blbá.

Jinak ne, skutek není subsumovatelný pod příslušnou dikci trestního ustanovení.

Žolíík

ne

Vous n'avez commis aucun acte répréhensible car il n'est pas caractérisé de quelle manière vous auriez dû aider et vous n'avez peut-être pas atteint l'âge de 15 ans car vous n'êtes pas responsable de l'emprisonnement.