autacek

Dopustí se veřejného ohrožení hudebník na veřejné akci, který nadýchá více než jednu promile?

Teoreticky by mohl, kdyby hudbu zesílil tak, až by lidem praskaly bubínky, ne?

Odpovědi
Drap

Hudebník jako každý jiný by se mohl dopustit veřejného ohrožení, ale také nemusel. Nezáleží to na tom zda je hudebník či nikoli, ale zda dodržuje, nebo nedodržuje zákony.

autacek

Drape, podstata problému je, že by mohl, to jestli se opravdu dopustil, je jak se zdá pro kvalifikaci tohoto trestného skutku nepodstatné.