Daniel Hofer

Dopouští se dítě přestupku, když si napíše samo omluvenku?

Student 15+ let

Kubavit: ono to tak bylo..do doby Marie Terezie. A já osobně v tom nějaká pozitiva nevidím

Nejlepší odpověď
Hans51

Aby mohlo být nějaké jednání fyzické osoby označeno za přestupek, musí také jako přestupek býti označeno v zákoně. Takže ne, přestupku se nedopouští, maximálně tak poruší pravidla daná školním řádem.

Další odpovědi
anonym

Ne, nedopouští, ale pokud si ji samo podepíše za rodiče, tak ano!

anonym

Proč by nemohla být škola jako je kino, chceš jít na hodinu matematiky, tak zaplať 50 Kč, nemáš peníze tak nechoď do školy a koukej doma na internet. Najednou by už nebylo potřeba tolika učitelů a tolika škol, za vším jsou peníze a vše vyřeší peníze, lidově řečeno ryba smrdí od sobecké hlavy.

MobilManiak

Přímo přestupku asi ne, ale omluvenky si dítě může psát samo až od 18. Přestupek ne,ale průser u rodičů a ve škole by měl jak barák. Navíc se o tu rodinu může začít zajímat sociálka.

Dochy

Ok, nedopustí se přestupku, protože to není v zákoně. Pravděpodobně se ale dopustí přestupku proti školnímu řádu.

Obvykle omluvenky vystavuje buď relevantní autorita (lékař) nebo zákonný zástupce – dokud jde o nezletilého.

gagaga

Ne..Já bych to svedla na rebelstvi a pubertu
..to je omluvenka sama o sobe..

  • iv-