Zepple

Doplnění: Kolik slov se zhruba vleze na papír A4?

Promiňte, že odepisuju do nové otázky, ale zatím se nechci registrovat… :)
Myslela jsem kolik slov se zhruba vleze na A4 či A5…-za obvyklé velikosti 14, a písmo snad Times New Roman.
Budu psát slohovku na počítači a uč. nám řekla, že to má vyjít zhruba na A5… a nevím kolem jaké hranice počtu slov se mám držet… na počítači se to blbě odhaduje…
Nějaká obecná čísla? :)

Nejlepší odpověď
annas

To si opravdu musíte vyzkoušet sama, protože ČSN norma uvádí jako běžné písmo velikost 12. Může to být i Times New Roman. Odpověděla jsem Vám na formát A4. Počet slov se nedá opravdu stanovit.
Když si ve Wordu nastavíte okraje, napíšete jeden řádek velikostí 14, odřádkujete, vynásobíte a je to.
Ještě dodám, že formát A4 má rozměr 210 × 297 mm, A5 – 148 × 210 mm. Opravdu nezbývá než vyzkoušet.

Další odpovědi
jakube33

Kolem 400–500 slov.

Bežné písmo je 12,ale s 14 si to ulehčíš. Počítal jsem to s 14.

ReHu

Taky si myslím, že 14 není běžná velikost.
Zkus si napsat slova na 1 řádek a pak je kopíruj až ke spodníku okraji a uvidíš. Možná máš okraje ve Wordu už nastavené automaticky.
Musíš vidět sama, jak široké řádky, aby to bylo tak akorát. Určitě to nezabere tolik času. Myslím taky asi tak 450 slov na A4.