Ondrej01

Donutily vás někdy reklamy na youtube něco koupit? A jiné internetové reklamy?

Viděli jste někdy reklamu na nějaký výrobek na youtube a skutečně jste si ho koupili?

A co jiné internetové reklamy? (myslím pouze na internetu). Jestli ne, k čemu tedy jsou? Nevěřím, že tolik lidí na základě reklamy produkt koupí, aby se jim vyplatilo reklamu platit.

Nejlepší odpověď
marci1

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=reklama
Přiznám se, že reklamované zboží, služby nikdy nekupuji. Kupuji jen to, co potřebuji, co uznám za vhodné. Reklama mě odpuzuje. 🙂

Další odpovědi
Kepler

Mně nikdy jakákoliv reklama, na jakémkoliv médiu nikdy k ničemu nedonutila. Má na mě funkci odpuzovače. Dobrý výrobek reklamu téměř nepotřebuje. Nejlepší a nejrychlejší způsob je doporučení od okolních lidí, nic to nestojí a nedovádí k šílenství uživatele masmédií.

gecco

Ani jedno… Neviděl a nekoupil…
😁
Nebo možná koupil – jen nevím, že na to je/byla někde reklama…
😉
_____________­____________________
Inu – možná jo, jsou lidi, kteří ´jedou´ po

  • reklamě
  • slevě
  • nějaké barvě (vůni, zvuku…

___
Neboj – oni si ti zadavatelé reklamy zajišťují zpětnou vazbu – aby měli info, nakolik byla reklama účinná…
Nakolik se vyplatí je pak ještě otázkou ceny (nákladů) ve srovnání s přínosy…
😉

Drap

Ne, nikdy.

Arne1

Možná jo, ale to by musela být jen nějaká podvědomá reakce.
Občas mi přistane v mejlu nějaký dotazník a ty firmy na průzkum tam docela vážně dávají otázky typu „Na jaký výrobek tohoto druhu jste v posledním měsíci viděl reklamu“, případně ještě jestli jsem ji vidět na Internetu, nebo venku nebo v tisku nebo … Vždycky obdivuju optimismus těch firem, že si asi opravdu myslí, že lidé se na reklamy dívají a vědomně si je pamatují.

Snad jsem z reklam koupil Kofolu, ale tu bych si dal i bez reklamy 🙂