Avatar uživatele
Buddy71

Domací uzení – proč jsou kyselé klobásy

Dobrý den, asi je to pořád dokola, ale aby mi to někdo vyčítal, kvůli tomu tu nejsem. S velkým nadšením a radosti sme si vyudili pár kousků masa a 5 kg klobás(divočák, hovězí, jelen). Bohuzel klobásky kyselé. Sháním chyby, které jsem udělal – asi krátká roura od topeniště do bedny- 1 metr. Asi dlouhá doba uzení – strávili tam určitě 13 hodin, teplota od 52 – 70, ale vesměs stabilní 55–60. Na dně bedny se mi udělala slušná louže vody a dehtu- vůbec sem nevětral a asi moc plnil topeniště (foukal silný vítr, tak sem asi zbytečně moc plnil topeniště, špatná snaha o udržování teploty a asi sem spíš vyráběl dřevěný uhlí) Pro příště by asi stacila polovicni doba, nižší teplota a udržovat kvalitní spalování. Je to tak, nebo prosím poraďte. Jak se říká, každá řada drahá, díky za Váš čas a ochotu.
Zdroj: https://www.po­radte.cz/nejen-pro-zeny/16116-chyby-pri-uzeni-klobas.html

Zajímavá 0 před 416 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Zeptej se někoho, kdo to umí, případně ti to ukáže. Můj děda udil maso z prasete, (neznám podrobnosti, byl jsem malý), vím jen, že používal dřevo ze švestek a maso bylo super.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Takto na dálku bez ochutnávky těžko říct. Čím jsi topil? I to by mohl být částečný důvod, ale spíš si myslím, že to bylo v přípravě masa. Nevíme jakým způsobem nakládáš a spoustu dalších věcí. Pokud nemá někdo křišťálovou kouli, nemůže odpovídat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Věštibull

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Buddy71

Dřevo suchý dub, ale pořád nacpaný topeniště, takže spíš ta výroba drevěnyho uhlí, než kvalitní hoření, podlehl sem panice z větru a přeháněk. Už asi i podle tý louže v bedně (asi ta suchá destilací dřeva, z přeháněk voda určitě ne). Blbost to tam nechávat takovou dobu cca až 14 hodin, maso je ok, ale ty klobásy sem měl vyndat nejdýl v půlce. K ty přípravě úloha a- když sem je tam věšel, byly do hněda, ale divočak, jelen, hovězí, nemám zkušenost, ale zarazilo mě to. Nic z Penny apod. ale i při tý přípravě do střev mohla nastat chyba – vzduch. Směs kupovaná.

Nový příspěvek