Buddy71

Domací uzení – proč jsou kyselé klobásy

Dobrý den, asi je to pořád dokola, ale aby mi to někdo vyčítal, kvůli tomu tu nejsem. S velkým nadšením a radosti sme si vyudili pár kousků masa a 5 kg klobás(divočák, hovězí, jelen). Bohuzel klobásky kyselé. Sháním chyby, které jsem udělal – asi krátká roura od topeniště do bedny- 1 metr. Asi dlouhá doba uzení – strávili tam určitě 13 hodin, teplota od 52 – 70, ale vesměs stabilní 55–60. Na dně bedny se mi udělala slušná louže vody a dehtu- vůbec sem nevětral a asi moc plnil topeniště (foukal silný vítr, tak sem asi zbytečně moc plnil topeniště, špatná snaha o udržování teploty a asi sem spíš vyráběl dřevěný uhlí) Pro příště by asi stacila polovicni doba, nižší teplota a udržovat kvalitní spalování. Je to tak, nebo prosím poraďte. Jak se říká, každá řada drahá, díky za Váš čas a ochotu.
Zdroj: https://www.po­radte.cz/nejen-pro-zeny/16116-chyby-pri-uzeni-klobas.html

Odpovědi
elkon

Zeptej se někoho, kdo to umí, případně ti to ukáže. Můj děda udil maso z prasete, (neznám podrobnosti, byl jsem malý), vím jen, že používal dřevo ze švestek a maso bylo super.

Drap

Takto na dálku bez ochutnávky těžko říct. Čím jsi topil? I to by mohl být částečný důvod, ale spíš si myslím, že to bylo v přípravě masa. Nevíme jakým způsobem nakládáš a spoustu dalších věcí. Pokud nemá někdo křišťálovou kouli, nemůže odpovídat.

Věštibull

Příspěvek smazán administrátorem.

Buddy71

Dřevo suchý dub, ale pořád nacpaný topeniště, takže spíš ta výroba drevěnyho uhlí, než kvalitní hoření, podlehl sem panice z větru a přeháněk. Už asi i podle tý louže v bedně (asi ta suchá destilací dřeva, z přeháněk voda určitě ne). Blbost to tam nechávat takovou dobu cca až 14 hodin, maso je ok, ale ty klobásy sem měl vyndat nejdýl v půlce. K ty přípravě úloha a- když sem je tam věšel, byly do hněda, ale divočak, jelen, hovězí, nemám zkušenost, ale zarazilo mě to. Nic z Penny apod. ale i při tý přípravě do střev mohla nastat chyba – vzduch. Směs kupovaná.