Avatar uživatele
jendahun

Domácí pekárnu, nebo robota a upéct v troubě chleba?

Rozhoduji se začít péct chleba doma. Nevím se rozhodnout,jestli těsto udělat v kuchyňském robotu a pak uválet,nebo vyrobit v domácí pekárně. Obojí budu muset koupit. Z domácí pekárny vypadá chleba dost nevzhledně,ale je to bez starostí a dalšího špinění nádobí. Pečený v troubě ovšem vypadá lépe. Jaké máte zkušenosti,kdo si chleba pečete?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? paul1, Viktorie II. před 747 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Malvína

Mně chleb v pekárně pečený nechutná. Povětšinou je hutný, buchtovitý.
Koupila bych robot a pekla v troubě. Chuťově je to úplně někde jinde.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
paul1

Máme pekárnu, ze ktré ale chléb až tak dobrý není. Takže manželka udělá v pekárně těsto a potom chleba se peče v troubě. Podobně i koláče, k výrobě těsta se pekárna celkem hodí, používáme jičastěji jako robot.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Viktorie II.

Těsto na chleba dělám v pekárně a potom ho upeču v troubě. Ještě jednodušší je dělat chleba bez hnětení. Během dvanácti – 16 hodin přípravy těsta z trouby vytáhneš krásně upečený a hlavně chutný chleba.
Jeden z dobrých receptů:

Zdroj: https://www.to­precepty.cz/re­cept/19373-domaci-chleb-bez-hneteni/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Pečeme oběma způsoby pode nálady K jídlu je obé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Pokud chci chleba bez práce, bez ohledu na vzhled a i případný rozdíl v kvalitě a způsobu pečení, volím upečení chleba v pekárně.
Pokud si chci s pečením víc „pohrát“, pak si nechám těsto namíchat a vykynout v pekárně, pak je dám na vál a vytvaruji do bochníku a dám upéct v hrnci do trouby.
A manželka veškerá kynutá těsta (buchty a podobně) připravuje pouze v pekárně.
Pekárna je na míchání, kynutí a pečení praktičtější.
Na robotu se zase dá ale realizovat, mimo hnětení těsta, více prací (strouhání, mletí, mixování a další).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jana5678

Také jsem se rozhodla si péct chleba doma, protože v obchodě se mi za něj nechtělo platit sedmdesát korun a doma ho upeču laciněji. Na https://www.at­fornax.cz/k:477/hn­etace-testa/ jsem si koupila kvalitní hnětač těsta, a tak peču doma chleba, ale už jsem se naučila také dobrou pizzu. Nakonec je ze mě docela dobrá pekařka alespoň podle mé rodiny.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek