jendahun

Domácí pekárnu, nebo robota a upéct v troubě chleba?

Rozhoduji se začít péct chleba doma. Nevím se rozhodnout,jestli těsto udělat v kuchyňském robotu a pak uválet,nebo vyrobit v domácí pekárně. Obojí budu muset koupit. Z domácí pekárny vypadá chleba dost nevzhledně,ale je to bez starostí a dalšího špinění nádobí. Pečený v troubě ovšem vypadá lépe. Jaké máte zkušenosti,kdo si chleba pečete?

Nejlepší odpověď
Malvína

Mně chleb v pekárně pečený nechutná. Povětšinou je hutný, buchtovitý.
Koupila bych robot a pekla v troubě. Chuťově je to úplně někde jinde.

Další odpovědi
paul1

Máme pekárnu, ze ktré ale chléb až tak dobrý není. Takže manželka udělá v pekárně těsto a potom chleba se peče v troubě. Podobně i koláče, k výrobě těsta se pekárna celkem hodí, používáme jičastěji jako robot.

Viktorie II.

Těsto na chleba dělám v pekárně a potom ho upeču v troubě. Ještě jednodušší je dělat chleba bez hnětení. Během dvanácti – 16 hodin přípravy těsta z trouby vytáhneš krásně upečený a hlavně chutný chleba.
Jeden z dobrých receptů:

Zdroj: https://www.to­precepty.cz/re­cept/19373-domaci-chleb-bez-hneteni/

Drap

Pečeme oběma způsoby pode nálady K jídlu je obé.

Jiří Bohumil

Pokud chci chleba bez práce, bez ohledu na vzhled a i případný rozdíl v kvalitě a způsobu pečení, volím upečení chleba v pekárně.
Pokud si chci s pečením víc „pohrát“, pak si nechám těsto namíchat a vykynout v pekárně, pak je dám na vál a vytvaruji do bochníku a dám upéct v hrnci do trouby.
A manželka veškerá kynutá těsta (buchty a podobně) připravuje pouze v pekárně.
Pekárna je na míchání, kynutí a pečení praktičtější.
Na robotu se zase dá ale realizovat, mimo hnětení těsta, více prací (strouhání, mletí, mixování a další).

Jana5678

Také jsem se rozhodla si péct chleba doma, protože v obchodě se mi za něj nechtělo platit sedmdesát korun a doma ho upeču laciněji. Na https://www.at­fornax.cz/k:477/hn­etace-testa/ jsem si koupila kvalitní hnětač těsta, a tak peču doma chleba, ale už jsem se naučila také dobrou pizzu. Nakonec je ze mě docela dobrá pekařka alespoň podle mé rodiny.