annas

Dokážou sovy opravdu otočit hlavu kolem dokola?

O kolik stupňů otočí hlavu člověk?

Nejlepší odpověď
anonym

http://hodonin­sky.denik.cz/se­rialy/vyr-otoci-hlavu-temer-kolem-dokola20100505.html

Člověk ---- cca 45 stupňů.
Víc asi těžko.I když.­.....Příhoda ze života..
Motocyklista a jízda v lednu.Aby jej vítr neprofoukl,oblékl si bundu obráceně,knoflíkama dozadu.Zapnul ho kamarád.
Vyjel,ale měl nehodu,bezvědo­mí.Policajti mu chtěli pomoct a když s hrůzou uviděli,že má přetočenou hlavu,tedy bradu na zádech,rázně mu ji vrátili na správné místo.........
Doplňuji:
Pokud správně chápu,co a kolik je 45 stupňů -
Přímý pohled – 0
Hlava stočená tak,že nos,dejme tomu,je rovnoběžný s ramenem-45 stupňů.
Motorkář – 180 stupňů – zdánlivě,měl pech.
Hlava kolem dokola – 360.

Další odpovědi
hanulka11

Sovy mají zorný úhel je 160°. Hlavu mohou otočit až o 270°

Člověk otočí hlavu tak o 45°

vagra

Se sovou souhlasím,270 stup­ňů,ale že by člověk otočil hlavu jenom o 45 stupňů?
To se mi zdá dost málo!
Hanulko- přidejte!

Doplňuji:
Bubco-příhoda ze života-dobrý,pobavil jsem se víc než ten motorkář:-)

Já např.když se dívám rovně před sebe,tak otočím hlavu/skromným odhadem/ minimálně o 70° na každou stranu.To znamená min.140°.
To mám problémy s hybností krční páteře.
Nebo se v těch stupních nevyznám.:-)
Mohl byste mi napsat,kde jste přišel k těm 45°?

vagra

Omlouvám se-nebo přišla?:-)

vagra

Bubco-Pokud se podívám na levé rameno a pak otočím hlavu k rameni pravému,otáčím hlavou o víc!,než 140°.