Rokio

Dokáží lidé, kteří nikdy nebyli u psychiatra, sami vyhodnotit, jestli potřebují psychofarmaka?

Pokud se dotyčný nikdy neléčil na psychiatrii (ani ambulantně), tak dokáže sám posoudit, jestli tyto léky potřebuje, či ne?

Odpovědi
Savier

Určitě ano. Pokud mají příznaky deprese. Tedy například – Nespavost, nechuť k jídlu, nadměrná lenost. Děkuji.

da ny

Někdy ano, třeba ty/ti, kteří si připustí, že mají problém (kromě deprese, fobií aj.),
s anorexií, bulimií.
Častěji si uvědomují a obracejí se na psychologa. Ten zváží, zda je přítomen
i nějaký psychický problém, choroba.

Dochy

Těžko. Mohou si uvědomit, že mají problém a pokusí se jej řešit s lékařem. Představa, že jako nemocný půjdu do lékárny, tam jim vybílím skříňku s psychofarmakama a budu doma zkoušet, po kterém je mi njelíp, je poněkud mimo.

elkon

Od toho je lékař, aby posoudil stav nemocného člověka. Ty máš neustále pocit, že si můžeš vysazovat, nebo určovat léky sám. Jsi prostě nenapravitelný exot. Zdá se, že bys rád rozhodoval i o druhých. Nepleť se do toho a najdi si nějakého jiného, rozumného koníčka.