Avatar uživatele
autacek

Dokážete určit, co je to za ptáka? A jedná se o párek, nebo dva různé druhy?

ilustrační foto: vlastní archiv (F:\fotky\maza­lovaradost\dvap­taci.jpg)

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zjentek před 2256 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Tipl bych si, že jde o dva různé druhy, protože mají zcela rozdílné tvary zobáku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Jde o dva různé druhy, protože – jeden má štíhlý delší zobák, druhý kratší a silnější.


Ale přiznávám, že by mě zajímalo, jak se ptáci jmenují. Pokud to nevíte, tak napište aspoň místo, kde jste je tak mistrně vyfotografoval.

Rovněž přemýšlím, na čem si ptáčci pochutnávají.

Děkuji.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Eduart

Oba dva jsou tangarovití, ten vlevo asi tangara modrá a vpravo snad květomil modrý. Pokud jsem se netrefil přesně tak jsem snad alespoň nasměroval.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

autacek,

jde o dva různé druhy, protože – jeden má štíhlý delší zobák, druhý kratší a silnější.


Ale přiznávám, že by mě zajímalo, jak se ptáci jmenují. Pokud to nevíte, tak napište aspoň místo, kde jste je tak mistrně vyfotografoval.

Rovněž přemýšlím, na čem si ptáčci pochutnávají.

Děkuji.

před 2256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

Ptáčci si pochutnávají na banánech a lokalita: https://en.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Arenal_Vol­cano
Ale určitě žijí i jinde.

před 2256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Vážně mně překvapuje odkud odevšad se dostali fotky na Tvůj disk…

před 2256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

Fotky se dostal_y_. Jinak já se rád podělím, je škoda, aby tam ležely bez užitku, když mohou přinést druhému radost. A ještě se navíc něco dozvím 🙂

před 2256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Na zahradě máme krmítko, i když nejsem velký znalec, snaží se rozlišit, který druh přiletí.

Sleduji krmení ptáčků v živém přenosu.

https://hobby­.idnes.cz/slow-tv-krmitko-makov-0u4-/hobby-mazlicci.aspx?c=A171208­_105808_hobby-mazlicci_bma

před 2256 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek