autacek

Dokážete určit, co je to za ptáka? A jedná se o párek, nebo dva různé druhy?

ilustrační foto: vlastní archiv (F:\fotky\maza­lovaradost\dvap­taci.jpg)

Nejlepší odpověď
Kepler

Tipl bych si, že jde o dva různé druhy, protože mají zcela rozdílné tvary zobáku.

Další odpovědi
annas

Jde o dva různé druhy, protože – jeden má štíhlý delší zobák, druhý kratší a silnější.

Ale přiznávám, že by mě zajímalo, jak se ptáci jmenují. Pokud to nevíte, tak napište aspoň místo, kde jste je tak mistrně vyfotografoval.

Rovněž přemýšlím, na čem si ptáčci pochutnávají.

Děkuji.

Eduart

Oba dva jsou tangarovití, ten vlevo asi tangara modrá a vpravo snad květomil modrý. Pokud jsem se netrefil přesně tak jsem snad alespoň nasměroval.

annas

autacek,

jde o dva různé druhy, protože – jeden má štíhlý delší zobák, druhý kratší a silnější.

Ale přiznávám, že by mě zajímalo, jak se ptáci jmenují. Pokud to nevíte, tak napište aspoň místo, kde jste je tak mistrně vyfotografoval.

Rovněž přemýšlím, na čem si ptáčci pochutnávají.

Děkuji.

autacek

Ptáčci si pochutnávají na banánech a lokalita: https://en.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Arenal_Vol­cano
Ale určitě žijí i jinde.

Dochy

Vážně mně překvapuje odkud odevšad se dostali fotky na Tvůj disk…

autacek

Fotky se dostal_y_. Jinak já se rád podělím, je škoda, aby tam ležely bez užitku, když mohou přinést druhému radost. A ještě se navíc něco dozvím 🙂

annas

Na zahradě máme krmítko, i když nejsem velký znalec, snaží se rozlišit, který druh přiletí.

Sleduji krmení ptáčků v živém přenosu.

https://hobby­.idnes.cz/slow-tv-krmitko-makov-0u4-/hobby-mazlicci.aspx?c=A171208­_105808_hobby-mazlicci_bma