jirka F

Dokážete (když je třeba) sami sebe obhájit (v práci, ve škole, mezi lidmi…), či raději zalezete tzv. do kouta?

Já raději do toho kouta téměř vždy zalezu. Ale když je třeba, dokážu se obhájit, hlavně když mě někdo lživě pomlouvá.

zdroj obrázku: https://pixaba­y.com/photos/flash-thunderstorm-super-cell-2568381/

Nejlepší odpověď
ivzez

Podle mne je lepší tomu předcházet.
Člověk by se pokud možno neměl dostat
do situace, kdy by se musel obhajovat.

Např. obhájit se proti pomluvě je (téměř) nemožné, protože vždycky zůstanou lidi, kteří té pomluvě budou věřit a hlavně ji budou šířit dál.

Další odpovědi
aliendrone

Obhájit? Nemáš spíš na mysli PROSADIT? Pokud jsi zatlačen do defenzívy a donucen obhajovat svoji činnost, tak je to DOST mizerné. :(

Kepler

To mi nikdy moc nešlo. Nejlepší argumenty mě totiž napadají až později. Když mám čas se připravit, je to lepší.

jáára

Vyrábím zařízení podle návrhu mého kolegy. Od začátku tvrdím, že nebude fungovat. První test prošel, ale stále si trvám na svém. V provozu nebude použitelný. Mám vlastní řešení…

elkon

Zaleze jen posera. Pokud jsem přesvědčen o správnosti mého konání, je potřeba umět si dupnout.