Dokáže teoreticky AI budoucnosti vyřešit Halting problem?

Vyřešení problému v rámci Turingova stroje. Přikládám odkaz na wiki: https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Problém_zas­taven%C3%AD

Nejlepší odpověď
aliendrone

Potíž je v tom, že si nedovedeme ani představit horní hranici intelektu AI. Dost možná bude až tak neskutečně inteligentní, že jí prostě NEBUDEME rozumět, podobně jako mravenec není schopen pochopit člověka. I u lidí je TĚŽKÉ komunikovat mezi osobami s rozdílem v IQ > cca 60. A teď si představ, že rozdíl v inteligenci bude v řádu stovek nebo třeba TISÍCŮ. :)
Takže – kdo ví? ;) :)