chlorofyl

dokáže prosím někdo určit rostlinu?

rostlina asi nenáročná, roste v kamení, zespodu list fialový, plazivá stálezelená, mrazuvzdorná rostlina, nedelá jeden stonek ale rozvětvuje. Zatím nekvetla. dekuji

Odpovědi
Baronmetr

Fialové olistění rostlin je způsobeno vyšší koncentrací barviva přítomného ve vakuolách rostlinných buněk známých jako anthokyanin, který převládá nad zeleným pigmentem, takže to bude něco z tohoto seznamu:

Perský štít (Strobilanthes dyeranus)
Putující Žid (Tradescantia Zebrina)
Cercis canadensis
Písková třešeň
Sladká Carolina Creeper
Japonský dřišťál (Berberis thunbergii)
Smoke Bush (Cotinus Royal Purple)
Fialová bazalka
Ti rostlina (Cordyline Fruticosa)
Heuchera
Fialový rytíř
Devítková kůra (Physocarpus opulifolius)
Japonský javor (Acer palmatum)
Sametovka (Gynura aurantiaca)
Rex begonia (Begonia rex-cultorum)
Vafle (Hemigraphis colorata)
Caladium (Caladium X hortulanum)
Coleus (Coleus blumei)

paul1

Existují aplikace na rozeznávání rostlin, např:
Stačí rostlinu vyfotit.

Zdroj: https://ct24.ces­katelevize.cz/re­giony/jihomorav­sky-kraj/2512930-staci-jen-vyfotit-mobilni-aplikace-rozpozna-kvetiny-v-databazi

EKSOT123

Nepíšeš, jestli je to volně v přírodě, nebo kupovaný druh (samozřejmě i do volné přírody se dostanou cizí druhy). Taky by neškodil údaj o velikosti listů. Ale asi to bude nadějnější určovat, až to pokvete, a zaplodí. Původně jsem myslel skalník, ale ten NEMÁ VSTŘÍCNÉ listy, a taky je má asi menší. Ale jak říkám, z fota se těžko pozná velikost. Jestli je to kupované, zeptej se v zahradnictví.

chlorofyl

skalník ne. to je keř. tohle má stonky pružné. Přilítla na zahradu, mnou kupovana neni. sousedy jsem oslovila, nemaj, neznaj. Tak budu čekat, ale třeba se ještě zadaří a někdo ji má a pozná. Než ji vykopu…

chlorofyl

jako mladá aktinidie, kiwi, ale neopadavá a víc větví hned odspodu.