Savier

Dokáže člověk, který nemá rád lidi žít šťastný a naplněný život?

Nejlepší odpověď
da ny

Spíše ne. Zřídka je, alespoň spokojen
i sám se sebou.
Na lidi bude narážet všude.
Kdo nemá rád (zdravě), sám sebe, není se sebou rád a spokojen,
neumí se přijmout. Ten neumí mít rád lidi. Není schopen někomu „něco dát“.
Jak si to nastavíš, takové to máš.

„výsledkem zmařených očekávání, nepřiměřeného
či naivního optimismu a ztráty víry v lidi, nemusí se nutně
spojovat s nehumánním postojem vůči lidem"

„Misantropové nesnášejí lidi a straní se jich, často jsou mylně označováni za asociální. Immanuel Kant napsal, že je důležité rozlišovat mezi filozofickým pesimismem a misantropií: „Nenávist k lidstvu má dvě formy, averzi vůči lidem (antropofobii) a nepřátelství vůči lidem.“
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Misantropie

Další odpovědi
Rokio

Ano.

Introverti nemají rádi společnost. Těch je v populaci přibližně jedna čtvrtina.

Dále pak například poustevníci nebo lidé žijící na samotě u lesa.

Filip84

Lidi, které si pustíš do života, si musíš vybírat, zrakem ostřížím. Ovšem pokud nemáš rád nikoho, nemáš rád ani sebe sám (leda bys byl narcista, a na to nevypadáš). A pokud nemáš rád sebe sám, nebudou Tě mít rádi jiní, protože budeš „kráva“: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=W1xrXpzYJ­Dw 🤷‍♀️

Ovšem já tady z Tvýho působení nevnímám, že bys neměl rád lidi – to jsou tu jiní „kadeti“! 😃 Co máš dělat víš, že jo? Nebudeš se ptát znovu, jak pako, že ne, jak „baroni“? 😈

Ametyst

Když se jim bude vyhýbat, žít si po svém, samotářsky, tak v pohodě. Je přece normální, že i většina lidí chodí do přírody načerpat energii a klid. Těžko si odpočinou v davu, to nefunguje.

Savier

Filip84: Já ale mám rád lidi! Konverzace a lidská blízkost je pro mě, dá se říct smysl života. Jen jsem se zeptal ze zvědavosti, jestli takový člověk (já to nejsem) dokáže žít šťastně. Děkuji za odpověď. Děkuji i ostatním, co mi odpovídají.

Filip84

Savier: A F40.1 Phobia socialis co? 🙄

Savier

Noo to je jakoby „vedlejší“ problém. Už se s tím ale snažím něco dělat, posunul jsem se na úroveň, kdy mi nedělá problém bavit se s lidmi. Jak jsem psal, poslední dobou mě naplňuje lidská blízkost. S kamarádem chodíme ven často. Navíc jsem nedávno polichotil prodavačce její krásný úsměv. Byla nadšená.

Filip84

Savier: Kamarádku si najdi, nějakou, na jebání! 👍😎 Jí to taky prospěje! 😈

Savier

:D O tohle mi úplně nejde. Spíš by mi stačilo si jen tak popovídat, nebo jít jen tak ven. Víš, nikdy jsem neměl kamarádku.

Filip84

Savier: A v čem je problém? Vklidu se nad tím zamysli a zkus mi ho popsat – já už se doptám, můžeš i soukromou zprávou, pokud bys nechtěl tady. Nevím: začneš koktat? Nebo se potit? 😅 Nebo: v čem je problém?