Bednaricek

Dokáže Česká pošta ověřit věk adresáta?

Také už jste někdy viděli nezletilé s elektronickou cigaretou? Já každý den v městském parku. Jak se k takovým věcem může dítě dostat a co pro to mohou udělat rodiče? Tyto komodity se nakupují většinou nejspíše na internetu a zákazník je obdrží prostřednictvím doručovací služby. Jak společnost prodávající mládeži nepřístupné zboží zabrání takovým případům? Napadlo mě jedině něco jako ověření věku adresáta, ale nic podobného jsem v nabídce služeb ČP nenašel.

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Česká pošta pochopitelně takovou možnost nemá, leda při předávání zásilky z údajů v občanském průkaze. Jenže pokud nabalíčku není nějaký jasný náznak toho, co se v něm skrývá, nemá doručovatel ani pracovník na přepážce možnost nějak zkoumat, zda se druh zboží shoduje s věkem příjemce.
A navíc to není tak úplně starost pošty, ale už prodejce. Ten má jedinou možnost, jak vyselektovat nezletilé, a to požadovat po zákazníkovi uvedení věku do formuláře. Uvést záměrně vyšší věk ale puberťákům ale nedělá zase takový problém.