Avatar uživatele
Filip84

Dokázali byste vyjmenovat zpaměti vyjmenovaná slova po M?

Vzpomněl jsem si na Slunce, seno … : Myslivec myslí, že mýval mydlí myš mýdlem! 😂

Ne, vážně: vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova po M? Já ne. Asi bych to nějak seskládal, ale na to, co jsem se učil, bych si nevzpomněl.

Pro kontrolu je najdete tady: https://www.u­mimecesky.cz/cvi­ceni-i-y-vyjmenovana-slova

A ještě něco úplně jiného: učili jste se je tak, jak jsou v tom odkazu? My jsme se je učili trochu odlišně.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 0 před 12 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ne.

Aktivně jen na pár prvních a na pár posledních (díky tomu vím, že jsme se učili na posledním místě Litomyšl, tedy jinak než v odkazu). Pasivně je znám samozřejmě všechna.

Upravil/a: quentos

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Filip84 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Ne.

My, mýt, myslit, mýlit se, hmyz, hlemýžď… dál to nedám.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Ne.

Potřeboval bych nápovědu… A to se je nedávno učil kluk, tak jsem si je párkrát připomněl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Ne.

Nejspíš ne, ale vím, kde bych to našel. Ale poznám, kdy se píše y.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Ne.

Při psaní už píšu mechanicky y skoro vždy tam, kam patří. Vyjmenovaná slova bych už dal stěží dohromady, kdysi za mého mládí jsme jim říkali vybraná. Už jsem je ale povětšině zapomněl, nedal bych už dohromady ani vybraná slova po „a“ 🙂.

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Savier

Ne.

Vůbec!

Upravil/a: Savier

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
orwell

quentos: Pár slov k tomu „Učitel fyziky na gymnáziu nám kdysi říkal, že nezná zpaměti skoro žádné vzorce. Ale dokáže si je během pár minut odvodit.“
Já si myslím, že pan učitel trochu kecá. I pro to odvození si člověk musí dost pamatovat, jen ze sekery prostě polévku neuvaříš. Ani v té pohádce. Paměť je naprosto klíčová a potřebná ke všemu. I k tomu, abych se šel vykálet na WC a ne do skříně. Já teď vidím zblízka, co je to stařecká demence – naštěstí ne na sobě. Je to katastrofa!

Avatar uživatele
Filip84

paul: Neexistují vyjmenovaná slova po „A“! 😅🤪

Avatar uživatele
paul1

Jasně, já vím, proto je tam smajlík 🙂

Avatar uživatele
Filip84

paul: Jo tak … Potom by tam měl být „😜“! 😅

Avatar uživatele
Filip84

Zatím jsou, tedy pro mne, výsledky překvapivé! Já bych čekal, že budu – pomalu – jediný, kdo si je nepamatuje (protože lidé mají tendenci si, obecně, pamatovat kdejakou koninu!). Zjevně ne! 😅

Avatar uživatele
zjentek

Takže „bych to nějak seskládal, ale na to, co jsem se učil, bych si nevzpomněl“, ovšem „my jsme se je učili trochu odlišně“ 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️ … A kartonářka šla vpravo zatímco účastníky konference byli dva hnědí z čeledi.. Demente 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Avatar uživatele
Filip84

quentos: Vidíš to: u Tebe bych předpokládal, že je znát budeš, že to je – jak to říct – „součást uniformy“, učitelskej, víš co! 😅

My se je učili taky jinak, pamatuju se na B: „být – bydlit – obyvatel – byt – příbytek – nábytek – obyčej – bystrý – bylina – kobyla – býk – Přibyslav“. Učili jsme se i po F – fysika (sílozpyt! 😂😎). 🤷‍♀️ Vím (asi holky říkaly 😅), že po B pak přibyl zbytek, třeba: tady ho zase nevidím! 😅

Avatar uživatele
quentos

Filip: Budeš se divit, ale efektivní pasivní znalost je lepší (nezabírá tolik paměti). Analogicky: Učitel fyziky na gymnáziu nám kdysi říkal, že nezná zpaměti skoro žádné vzorce. Ale dokáže si je během pár minut odvodit. A s vyjmenovanými slovy je to podobné…

Avatar uživatele
Tonda Káňa

Blbost, můj známí je učitel matematiky a bez znalosti vzorců se prostě někdy neobejdeš, ano, můžeš si je asi odvodit, ale to je ztráta času, monohem efektnější je si je zapamatovat. Navíc, dokáže si ten tvůj učitel odvodit nějaké už „vědátorské“ vzoce, nad kterými lidé bádali staletí? Těžko asi…

Avatar uživatele
Filip84

quentos: Tohle vím! 😅 Ale, přes to, někdy ti to v tý makovici prostě zůstane, co já vím, já si pořád ze základky pamatuju „mili-mikro-nano-piko-fempto-atto“ a „kilo-mega-giga-tera-peta-exa“. Netuším proč, prostě: pamatuju! 😅

Avatar uživatele
Filip84

Rokyjo🤪: A učil jsi se je tak, jak jsou v tom odkazu?

Avatar uživatele
Rokio

Filip84: Ne. Přes PC aplikaci jsem se je neučil.

Avatar uživatele
Filip84

Já myslím ve škole! 🙄😅

Nový příspěvek