led

Pokiaľ by to bol kus kameňa bez života, to znamená bez možnosti obživy, neprežil by tam ani Robinson Crusoe.

Další odpovědi
Rokio

Ne, protože beru léky, bez kterých bych nepřežil. Také jsem málo zručný.

Kelt

No určitě bych se nepřihlásil do nějaké reality show a nedělal cvičenou opici jak si to přeje režisér a diváci. Ale pokud bych se na tom ostrově zachránil, tak bych se snažil přežít a využít vše, co nabízí ostrov a své schopnosti. Pud sebezáchovy je velmi silný.

Disraeli

Rád bych řekl ano, ale ono je to vždycky tvrdší, než jaké se to zdá (jakože úplně to člověk nezjistí, dokud to nezažije)… osobně by mi to vyloženě nevadilo. Jako, asi většina lidí by přežila, jenže jde o to, jaký život by si tam zařídili a jak to zvládali… někdo hůř, jiný třeba na pohodu a ještě spokojeně. Jde o určité dovednosti, zručnost, přizpůsobení, schopnost přežít… minimálně tou přizpůsobivostí (a pudem sebezáchovy) většina disponuje, ten zbytek už definuje spíš to, jak to tam budou zvládat. Je ještě třeba říct, že lidé závislí a charakterově slabí mohou mít omezený pud sebezáchovy i schopnost se přizpůsobit. Někteří (a nebylo by jich málo) by se prostě zabili nebo to vzdali, odevzdaně by čekali na smrt… žádná soběstačnost, naopak sociální závislost a neschopnost se o sebe postarat.

Ale jde taky o to, jaký ostrov. Co na něm je – jaké podmínky, zdroj vody, potravin,…
Trosečník je navíc člověk, který někde ztroskotal. Skončit může třeba na pidi ostrůvku velikosti 5 m² s jednou palmou… nebo na druhou stranu na obydleném i luxusním ostrově. Pro příklad jsou i soukromé neobydlené ostrovy, třeba menší, ale vybavené a bohaté.. v blízkosti dalších ostrovů nebo zemí, s možnností doplavání, doplutí nebo letu (bydlení na opuštěném ostrově není zase tak nežádoucí a nedobrovolné ;)).

zjentek

No pokud bych ztroskotal s několika samičkami, neboli BABUCHEN, tak NO PROBLEMO! (; D; D;

Rokio a seš si jistej, že bys bez svých prášků nepřežil? Jak víš, heh?