Avatar uživatele
klumprt

Dokázal by vás někdo nějakým výrokem neodpustitelně urazit?

Dejme tomu, že by vám někdo, na kom vám záleží, řekl něco hodně ošklivého, co by se vás hluboce dotklo. Dokážete si představit slovní urážku, kterou byste nikdy nikomu neodpustili, i kdyby se před vámi plazil na kolenou a prosil za odpuštění?
Doplňuji:
Jde mi o to, že si asi všichni dokážeme představit čin, který bychom nikdy neodpustili. Ale existuje takový slovní útok, který bychom neodpustili? Asi to máme každý jinak. Já si ve vztahu k sobě takový projev představit nedokážu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3598 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Nedokážu si představit, že „někdo, na kom mi záleží … by se přede mnou plazil na kolenou a prosil za odpuštění“…
;-D
Někoho, na kom mi záleží, bych nenechal se tak ponižovat.
A naopak – těžko bych si mohl vážit někoho, kdo by byl ochoten se tak chovat.
___
Nemyslím, že by mne někdo, koho si vážím, urazil „neodpustitelně“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
huxa

Nejsem urážlivý typ. Pouze se dokáži rozohnit, jestliže jsem už trošku posilněn alkoholem a to tedy dávám doživotní sliby, jako třeba že tě už budu oslovovat jen „vole“, ovšem urazit se nedokážu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nazdar Bazar

Dle mého názoru neexistuje verbální výrok který by se nedal nikdy odpustit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nevíteto?

Spíš jde o to, že by se mě to hodně dotklo, a cítila jsem se ukřivděná, ale kdyby svůj pohled změnil/a a přestal/a by mě takovým výrokem neustále deptat, asi bych odpustila. Třeba kdyby šlo prostě o nějakou mou přirozenou vlastnost, kterou neumím ovlivnit a mám s ní problémy. A ta osoba (hlavně kdyby to byl třeba někdo z rodiny, protože u cizích lidí je mi to jedno) by mě neustále deptala tím jak jsem nějakým způsobem „vadná“ a, že když taková být nepřestanu nebude mě mít rád/a a choval/a by se ke mě kvůli tomu prostě jinak .
Doplňuji:
Teď mě ještě napadá, kdyby mi v dětství rodiče třeba říkali, že měli jít radši na potrat, že mě nenávidí a podobný hnusný věci. To ani nevím jestli bych jim dokázala odpustit.

Upravil/a: Nevíteto?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Nikdo z těch, na nichž mi záleží,
by mi nikdy neřekli nic oškilvého.

Nikdo z těch, na nichž mi záleží,
by se nikdy takhle neponižovali.

A nikomu z těch, na nichž mi záleží,
bych nedovolila se ponížit …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Mě nejvíc rozzuří, když lidem na hrubý ůrovni začnu něco vysvětlovat z duchovního hlediska a oni se mi pak posmívají zasranej pánbíčkář.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek