zjentek

Dokázal by mi někdo jednoduše vysvětlit, jak dlouho mně vydrží objem 4GB dat mobilního internetu?

Nově mohu mít měsíční limit 4GB dat internetu do mobilu. Protože doposavad jsem znal jen neomezený internet, nevím, jak s těmi 4GB/měs. budu hospodařit. V mobilu používám navigaci Waze (řekněme denně) a pak si pouštím hudbu na YT a to je tak vše, nač ta data využívám. Tu muziku jsem schopen poslouchat tak 30hod/měs, ne víc. Že si čas od času prohlédnu emaily, počasí, appky typu Slack, Shell, Bazoš, Burger King, Dáme jídlo, Kalendář měsíčních fází, to nepočítám, tam se nijak nezdržuji. FB mě nezajímá vůbec. Tak co myslíte, je pro mne 4GB dat dostačující, nedostačující, nebo je to zbytečně mnoho? A jak si tydle věci spočítám sám, abych se tady tak neznale neptal? (;

Nejlepší odpověď
aliendrone

Se NEDÁ odpovědět. Už jen to YT – „posloucháš hudbu“ znamená CO? Nějaký kanál „radio live“ (kde je na pozadí 1/min střídající se obrázek) NEBO klipy v FHD? to je SAKRA ROZDÍL v objemu dat, chápeš? Písničky si pouštěj v dosahu wifi, navigaci pochopitelně používej s mobil. daty a budeš v poho (nechápu k čemu je offline navigace jak píše mosoj, to je jak úplné popření jejího smyslu oproti mapě, hlavní výhodou je přeci AKTUÁLNOST informací, hlášky kde jsou zácpy, objížďky, kde číhají benga…), taktéž WhatsApp či jiný komunikátor jede stále, emaily nic nesežerou

Zkrátka si datově náročné věci ponechej na dobu, kdy budeš zastřešen wifinou (to máš zadara) a vyjma komunikačních/na­vigačních appek těm ostatním defaultně zakaž využití mobilních dat. (jednorázově v případě potřeby to můžeš vždycky povolit). Časem si uděláš seznam free wifispotů, ke kterým se mobil bude logovat automaticky (a o to více dat ušetříš), i když se 4GB to snad ani nebude potřeba (já jsem svého času vystačil v pohodě se 3, ale je fakt, že YT apod. kraviny jsem na mobilu jaksi neprovozoval, to dělám jen doma, když je na to čas a na POŘÁDNÉM monitoru. (na ty displeje vidím čím dál blběji, no)

Jinak s mosojem souhlasím s těmi počítadly – má to každý mobil. To je ZÁKLAD k tomu, aby sis udělal RELEVANTNÍ obrázek, jak na tom doopravdy jsi s využitím mobilních dat. Všechny odpovědi MOHOU být myšleny upřímně a být pravdivé a PŘESTO díky výše popsanému (viz rozdílná YT náročnost) mohou být ve TVÉM KONKRÉTNÍM případě úplně mimo mísu. Podle mne bys ale měl být při alespoň trochu rozumné politice (jakou jsem popsal) využívání mobilních dat se 4GB limitem DOKONALE V POHODĚ a spíš ho ani zdaleka nevyčerpáš. A aktualizece povolit JEN přes wifi, to je snad jasné. ;) :)

Další odpovědi
mosoj

To nikdo přesně nespočte. Každá aplikace je jinak datově náročná. nejvíce ti sežere ta hudba, protože to není jenom hudba, ale je to klip, tedy video.
Každý mobil ti řekne jaký datový objem jsi spotřeboval od začátku zůčtovacího období a aktuální den. Takže podle toho na co jsi se díval, si uděláš obrázek sám.
Nevím proč nepoužíváš navigaci od Mapy. cz. Pracuje OF LINE!!!!! tedy bez dat a aktualizaci si uděláš na WIFI doma nebo v hospodě. Halt se přizpůsobíš.

jáára

Mám 10Gb a je to pro mne neomezený datový tarif. Všude wifi, jsem nejvíc udělal 8gb

zjentek

Jo a taky se ten mobil furt aktualizuje jak praštěný, že jo, potažmo ty appky v něm, ale tam ty velikosti souborů vidím…No, popravdě to taky není málo. Jde cirka o 15 apps aktual. týdně velikosti od 5 do 70MB, tak řekněme 350MB týdně jen na aktualizaci.