jofíček

Dohoda o pracovní činnosti

Zajímá mě, zda se doba, po kterou budu vykonávat práci v rámci dohody o pracovní činnosti, započítává na důchod.

Nejlepší odpověď
standa

ANO, vždyť z této dohody (narozdíl od dohody o provedení práce) se platí sociální pojištění.

Další odpovědi
mosoj

Je důležité jestli dohoda je vykonávána vedle pracovního poměru a nebo ne.
Pokud je vykonávána vedle pracovního poměru
bude se vám do důchodu započítávat pouze odměna, ale doba z dohody ne. V souběžných prac. poměrech se doba započítává pouze jednou.