Avatar uživatele
Registrovaný

Dohoda o pracovní činnosti?

Mám nabídku práce a bylo by to na dohodu o pracovní činnosti. Když jí podepíšu bude mi zaměstnavatel platit sociální a zdravotní???

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

ANO.

Ale na ostatní ´výhody´ standardního pracovní smlouvy zapomeňte (je to bez dovolené, lze ukončit jednostranně v 15 denní výpovědní době bez udání důvodu, není nárok na odstupné...)

Detaily viz zdroj (§ 76)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast3.aspx

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Doplňuji, že zdravotní a sociální pojištění nebude hrazeno v případě, že by se jednalo o "zaměstnání malého rozsahu" tzn. příjem do Kč 2.000,-- měsíčně, posuzováno za jednotlivé měsíce.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2161
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 926
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 531
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 432
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.