maschin

Docházelo k násilí v karanténě při epidemii slintavky a kulhavky?

V jedné vesnici poblíž mého bydliště byla epidemie slintavky a kulhavky v 60. letech. Byla prý vyhlášena karanténa a vesnice obklíčena vojskem a esenbáky. Nikdo nesměl dovnitř ani ven, trvalo to skoro tři měsíce. Jinak samozřejmě ty epidemie byly v té době asi celkem běžné.
Myslíte, že v tom chaosu a napětí mezi obyvateli docházelo k rabování, rvačkám, nepokojům a vraždám? Myslíte že vojáci stříleli lidi, co se v té panice snažili z obce uniknout?

Nejlepší odpověď
annas

Vím od známých, kteří jeli na služební cestu přes vesnici, kde propukla slintavka, ale už museli ve vesnici zůstat. Nebylo to 3 měsíce, ale po dobu nezbytně nutné karantény.

Hlídky byly kolem obce kvůli tomu, aby ji nikdo bez dovolení neopustil, nebo se obci vyhnul, případně byl povolený jen vstup s potvrzením od hygienika kvůli zásobování. Jen tak se dalo zabránit, aby se nemolc nešířila dál.

Neuvědomuji si, že by známí vzpomínali i na nějaké rabování, dokonce střílení.

Další odpovědi
Drap

K ničemu takovému pokud vím nikde nedocházelo a podobné karantény nebyly vůbec běžné. Obdobná situace může nastat každou chvíli.