lenkaacer

Vadí vám, když někdo píše s pravopisnými chybami?

Dobrý večer, mně osobně to vadí.

Nejlepší odpověď
quentos

mně taky, ale přežiju to. Koneckonců lidé jsou různí a pomáhat bychom si měli všichni. Ale když takový uživatel chytračí, je to pak dobrá příležitost, jak si rejpnout.

Další odpovědi
annas

Jen poznámka, do vaší otázky se vloudila chybička – patří mně to vadí.

Pravopisné chyby se snažím nevidět, i když někdy počítám do desíti …

anonym

V diskusních fórech platí: „co na mysli, to hned i na klávesnici“ …

… nepřemýšlíte pochopitelně až tolik nad slovosledem a gramatikou, věnujete se především samotnému tématu a snažíte se váš vlastní vnitřní hlas přenést přes klávesnici na druhý konec – je to spontánní, přirozené.

Nějaké ty chyby bych jednoduše toleroval, pokud nebrání srozumitelnosti – a rozhodně bych upozorňováním na gramatické chyby nenarušoval věcnou diskusi, jak to mnozí dělávají ! Známe asi všichni taková fóra, kde je tento jev na denním pořádku. Objeví se věcně zajímavý příspěvek a deset korektorů jej reakcemi zazdí, zde naštěstí reakce na odpovědi nejsou tak obvyklé ani tímto způsobem zneužívané.

//

Vadilo by mi daleko víc, kdyby na tomto serveru zůstali pouze jazykoví korektoři (co do odbornosti) a kdyby forma (+ diskuse o formě) zvítězila nad obsahem, to už by byl problém.

mojitek

Člověk se může někdy utnout.Koneckonců, čeština je dost těžká i pro čecha,takže drobné chyby lze tolerovat. Ale – vocamcaďpocamcaď 😉

Jahoda

Některé chyby přímo bijí do očí, jiné jsou drobné, takže nad nimi mávnu rukou. Já jsem se mnohokrát utla, ale stalo se. Nejvíce mne trápí slovo „vidět“. Vím, že tam má být měkké i (teď jsem to slovo napsala zrovna dobře). Jenže když píši, automaticky napíši „vydět“ – s tvrdým y. Většinou si text po sobě ještě přečtu, ale někdy se stane, že toto slovo přeskočím. Dávám si na to pozor a dodnes nechápu, proč mě taková prkotina trápí… 🙂

dagry

Lenko, to neřeš. Zpočátku mě to taky rozčilovalo, ale dneska už jsem v klidu. Časem zjistíš, že jsou horší věci na světe, než nějaké pravopisné chyby. Člověk se někdy i pobaví (alespoň já teda jo).

anonym

Jeho,její problém a vizitka.
Tady je to putna,ale jinde nebývá.Třeba! životopis?

anonym

Mezi slovem „vám“ a „když“, je čárka, to máš dobře, ale za čárkou máš mít mezeru, takže taky nic moc, že? Tak nemachruj 🙂 Se divím, že si nikdo nevšiml. Anonym to samý. Annas taky našla…já taky udělám chybu, u jiných mi je to fuk taky, u tebe by mi to bylo taky fuk, ale nesmíš to teda odsuzovat a zároveň to dělat.

anonym

quentos, tak to taky nedělej, když to nemáš rád. Na začátek věty dáš malý písmeno?

pucipuci

Lidi neblázněte,píšou tady i děti a starší lidé,ne všichni mají jedničku z JČ, já osobně píšu v práci jen jedním okem,druhým hlídám a na překlepy nehledím,důležité je poradit a něco se dozvědět a komu vadí chyby ať tu nechodí a neukamenujte mě,je to jen můj názor. Spíše mi vadí,že si tady kámoši navzájem hodnotí palcem stupidní odpovědi.