jirik5411

Dobrý den.Rád bych se zeptal,zda PÚ.má právo mě vzloučit,když jsem jasně prokázal,že nemám na cestu do práce,vzdálené7km

Dostal jsem doručenku na pracoviště,které je vzdálené 7km.Přesto,že jsem se snažil vysvětlit a doložil to dokumenty,že nemám ani na nájem,natož na cestu do zaměstnání,za­městnavatel mi napsal,že jsem práci odmítl.Může mě v této situaci PÚ vyhodit? Arogance,pohrdání s lidmi,to je přístup na PÚ v Teplicích.Pří­padná kontrola by se nestačila divit.

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Půjč si na kolek a podej na úředě žádost, aby ti laskavě nosili práci domů.

Další odpovědi
baghira

Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
V práci lidi dostávají výplatu (to je překvapení, co?) a z ní si platí svoje životní potřeby (kromě piva třeba i jízdenky na autobus).

GM

Kdybych o tu práci stála, klidně bych tam došla pěšky,těch 7 km!

Michal Kole

Zákon jasně definuje, jakou práci Vám musí úřad práce dát

a je tam i pojem dopravní dostupnost.

Musíte prokázat, že Vám jede autobus, vlak v nevhodný čas.

lexx

Víte co ? Dneska je bitva o každé pracovní místo, o každé se pere 40–50 ucházečů. 7 km to je 20 min.na kole, než dostanete první výplatu a budete mít na autobus. Ještě napište že nemáte kolo a už vím všecko.