Outsider

Zubařka mi odmítá poslat můj rentgen mailem, že z jakéhosi důvodu nemůže… má pravdu?

Dobrý den, prosím o radu:. Potrebuji konzultovat RTG s jinym lekarem, duvod mi byl sdelen, ze se muj RTG muze dostat do cizich rukou…

Nejlepší odpověď
aliendrone

Spíš to vidím na OKECÁVKU, starŠÍ starší si kdysi nechala vydat RTG snímek, podle kterého zubař prohlásil, že je všechno OK a zub zaplomboval. Ještě jí na tom sníkmu ukazoval, že tam „nic není“, aby se sama přesvědčila. Jenže již večer musela na pohotovost, kam přišla s tím snímkem, doktorka na to jukla a řekla „Proboha, vždyť tam máte váček jak Máchovo jezero!“, načež ji ukázala takový skoro neznatelný stín na snímku,kterého si laik nenavyklý čtení a rozpoznávání RTG snímků ani nevšimne. Zub musel okamžitě ven, celá „práce“ předchozího doktrského neumětela byla jednak zhola zbytečná, druhak jí přinesla dosti bolestivý den a o doplatcích „za lepší umrtvení“ a „tónovanou plombu“ nemluvě.

Tudíž MOŽNÁ bych viděl zdroj „jakéhosi důvodu proč to nejde“ klidně i tady, prostě nechce, aby někdo jiný viděl její lemplovské (a dost možná ÚMYSLNÉ) chyby.

Další specialitou zubařů je „čistění kanálků“ – to si raději nech vytrhnout zub! I ta nejdražší (doplácená) varianta ti oddálí vytržení zubu jen o ROK, maximálně. Lacinější jen o několik měsíců, dokonce mám známého, který již po JEDINÉM měsíci o „vyčistěný a opravený“ zub přišel (musel ven). S ohledem na čas strávený-ztracený tímto nesmyslem a k přihlédnutím k ceně (asi 10000 Kč > 4 kanálky + plomba tónovaná) se to ani náhodou nevyplatí.

Kam se na české zubaře hrabou „šmejdi“ z TV, kteří tě oberou „jen o peníze“. Zubař tě také zdatně zkasíruje, přičemž mnoho času nenávratně ztraceno a o nezanedbatelném přídavku (zbytečná OPAKOVANÁ bolest) nemluvě. :(

Další odpovědi
Alesh

Z jakéhosi důvodu může. Otázkou ovšem je, jakéhosi důvodu je ten důvod.
… bože, než odešleš takový blud dotaz, tak si to po sobě přečti, dyť to nemá hlavu ani patu. Neuvedeš jaký důvod uvedla. Co to je „jakéhosi důvodu“? Tak třeba to má jen v té nedigitální podobě. Na co ten rentgen vlastně potřebuješ? Jediný, kdo k tomu má co říct, je lékař. Pokud chceš řešit zuby s někým jiným, tak on si nepochybně může udělat snímky vlastní.

da ny

K čemu Vám bude dobrý?
Nic takového se běžně nedělá.
Zkuste ji požádat o vytištění (počítejte s poplatkem). Třeba Vám ho raději pošle
(jestli to umí :D).

Nebo si zajděte na OPG, tam kde ho dělají, výkon si
zaplaťte a domluvte se, zda Vám ho mohou vytisknout či poslat, CD apod.

ten který je

Můj zubař mi před dvěma lety poslal RTG snímek mailem bez problémů.Možná se změnila nějaká legislativa,těžko říct.Zkuste se zeptat paní doktorky.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Aliene, nevím ze které planety máš tyto zkušenosti: „Další specialitou zubařů je "čistění kanálků“ – to si raději nech vytrhnout zub! I ta nejdražší (doplácená) varianta ti oddálí vytržení zubu jen o ROK, maximálně. Lacinější jen o několik měsíců, dokonce mám známého, který již po JEDINÉM měsíci o „vyčistěný a opravený“ zub přišel (musel ven). S ohledem na čas strávený-ztracený tímto nesmyslem a k přihlédnutím k ceně (asi 10000 Kč > 4 kanálky + plomba tónovaná) se to ani náhodou nevyplatí."

Naštěstí se mi podařilo najít zubařku ještě ze „staré školy“. Takže standardní umrtvení zubu a čištění kanálků – jestli jsem něco platil tak řádově ve stokorunách. Mrtvý zub mi strašil v hubě jen zaplněný a zaplombovaný řádově hodně přes deset let možná 15 a pak jej mám dalších cca 10 s korunkou kde, co pamatuju (už těch korunek mám také víc a jeden můstek) mně zub vyšel řádově na 4–6 tisíc podle velikosti a typu korunky (obvykle kov s keramikou). Zatím mi spadla jedna korunka, kterou mi zubařka zas vlepila za asi 200.

aliendrone

Dochy>>> Sakra, je mi to už jasné. Vždycky jsem měl problémy s rozpoznáváním vhodnosti, kdy je lepší místo šustění bankovkami použít argumentaci 9mm a silnějšího kalibru.

Jinak – to co jsem napsal platí ze statoboru myslím 14 případů a to na 100% (pravda, u jednoho to vydrželo myslím že skoro 1,5 roku, ale nakonec i u něj zub musel ven). Zkrátka KAŽDÝ koho znám co tuto pitomost prodělal si nijak extra nepomohl. A ty ceny jsou téměř soudobé (asi tak cca půlrok staré, myslím), před 10–15 lety to možná bylo o „něčem jiném“ (jako ostatně s vícero cenami). ;) :)

Jo a je mi známo, že existují i lacinější metody čištění, o kterých se zlopověstní řezníci/Mydlářové zmíní pohrdavě ve stylu jako že „to ale nic nevydrží“ a KDO by na svém zdraví/chrupu šetřil, že?

Takže tvůj případ je jasná vyjímka potvrzující pravidlo a nezbývá gratulovat k volbě přesvědčovací metody, co by se řeznici stalo, „kdyby něco“… ;) :D :D

Dochy

Uznávám, že jsem měl štěstí, zbraň jsem nepotřeboval (nevím jestli jsem měl štěstí na kvalitní zubařky co svou práci umí i bez pohrůžky, nebo zda jako pohrůžka stačí můj ksicht) První kvalitní zubařku jsem chytil ještě na vesnici a ta se mnou měla docela dost práce (před tím jsem se potkával se zubaři se kterými jsem se rozhodně potkávat nechtěl) – krátce po střední a vydržela mi pár let zaměstnání a pár let na výšce, pak jsem si našel další v blízkosti školy a u té se zatím držím. Když jsem měl nějaký problém s mrtvým zubem – což se prý stává, Udělala mi druhá zubařka rentgen a vždy jen s uznáním vyhodnotila že je to opravu krásně udělané a že někdy ty mrtvé zuby zkrátka zlobí jen s počasím a abych s tím zkusil ještě dva dny vydržet – a měla pravdu, pak byl pár let zas klid.
Co se cen korunek týče, tak ty ceny jsou také poměrně čerstvé, možná 2 roky plus minus a potvrzené asi před půl rokem v diskusi známým co dělá prodejce techniky pro stomatology.

Dochy

Jinak na tu cenu jsem zavedl řeč, když nás lektorka AJ ohromila že potřebuje 2 korunky a zubař ji řekl cenu 20000 za jednu.

NoFear

A jaký/který je ten důvod?
Asi může, co já vím.

Tabea

Žena by měla mít jen gynekoložku.