bublinka29

Dobrý den, přítel je ve výkonu trestu (věznice s ostrahou). Je možné požádat o přerušení trestu na Vánoce?

Nejlepší odpověď
standa

Požádat o přerušení trestu lze v podstatě kdykoli…

ALE úplně jiná věc je, zda bude žádosti vyhověno.

To záleží na mnoha okolnostech, zejména na dosavadní chování odsouzeného.

Připojuji pár ´chytrých´ větiček k tématu:

Přerušení trestu = významný či mimořádný odměňovací prostředek.

  • umožňuje odsouzenému řešit složité rodinné situace, a přispět tak k zachování pozitivních vazeb s rodinou
  • dále přispívá k zachování kontaktu odsouzeného s vnějším světem, mírní jeho vytržení z reality. – jde také o dobrou přípravu na propuštění.

Řekl bych, že přítel bude mít (nejen od spoluvězňů) velmi přesné informace, jak by měl v takovýchto případech postupovat a zda bude mít jeho žádost šanci na úspěch.