kokos23

Mohou mě vyhodit z práce pokud již nejsem ze zdravotních důvodů schopna vykonávat 12ti hodinové směny jako doposud?

Dobrý den,pracuji jako vrátná na 12hod.směny,ranní a noční.Než jsem nastopila,musela jsem mít potvrzení,že noční dělat můžu.Nyní se můj zdr.stav zhoršil a doktorka mi napíše,že noční nemohu.Ale dozvěděla jsem se,že opokud papír od lékaře přinesu,vyhodí mě.Mají na to právo?Místo výkonu práce mám psáno to,kde preacuji.Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Drap

Mohou přeřadit i na jinou práci, pokud ovšem nějakou mají.

Další odpovědi
ivzez

Ztratila-li jste dlouhodobě zdravotní způsobilost k výkonu
sjednané práce (muselo by jít o posudek závodního lékaře),
může Vám zaměstnavatel dát v případě obecné nemoci
výpověď podle § 52 písm. e) bez nároku na odstupné.

mosoj

Když nemají, tak výpověď. Za minulého režimu to bylo sice podobné, ale výpověď mohla přijít až když jsi jinou práci odmítla.

bolak

Nech se vyhodit a pak je zažaluj.