mirajs

Od 15. 8. jsem na nemocenské (pracovní úraz). Zaměstnavatel smlouvu neprodouží. Může mě propustit? Dostanu nemocenskou?

Dobrý den. Zaměstnavatel smlouvu neprodouží. Smlouva mě končí 30.8.2018. Může mě zaměstnavatel propustit a jak to bude z penězi za marodní, když už nebudu zaměstnanec? Kontrolu u lékaře mám až 11. 9. 2018., jsem také objednán ke specialistovi na neurologii dne 24. 10. 2018, do té doby budu na nemocenské. Jak to bude s penězi za nemocenskou? Děkuji, mirajs

Nejlepší odpověď
Edison

V době PN nelze rozvázat pracovní poměr (až na několik drobných výjimek). Z toho pak plyne i povinnost hradit nemocenskou.

ivzez

Paráda!!
Chybná odpověď označena za nejlepší
a uzamčená otázka …