Avatar uživatele
kokos23

Dobrý den,může lékař ukončit neschopenku dnem kontroly?Pokud mám kontrolu 19.12.,může mě uschopnit od 19.12.Děkuji Hanka

Doplňuji:
Dobrý den,to znamená,že nemůže nastoupi 19.12.,ale až 20.12.?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? johana 56 před 3787 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ano může, protože vlastně od dalšího dne (zítřka) nastupujete opět do zaměstnání.Pokud by ji napsal až na další den, tak vlastně do práce by se šlo až pozítří.
Ale to také záleží na každém doktorovi jak posoudí stav nemocného.Když si bude myslet, že mu prospěje být ještě 1 den doma tak nemocenskou ukončí až další den.
Doplňuji:
Ano, na neschopence by měla být kolonka SCHOPEN OD… (a tam by mělo být datum 20.12. a to znamená ten den jít už do práce) buď a nebo NESCHOPNOST UKONČENA…(a tam by mělo být datum 19.12.) to znamená, že 20. do práce.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
johana 56

Nemocenské dávky se vyplácí za celé dny.Pokud lékař ukončí neschopenku 19,12.,nástup do zaměstnání je 20.12.Nic nebrání nástupu ještě v den ukončení,v tom případě však nemůže být souběžně s posledním dnem DPN proplacena mzda za odpracovanou dobu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Dnes je skvělý den. Snad se mi to napotřetí podaří dopsat.

Tzv. „Rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnolsti“ má pro vás s ohledem na dobu nemoci tři podstatné údaje:
„Neschopen práce od“ – zde lékař uvede počátek nemoci (mohou to být den – dva před vlastní návštěvou lékaře), kvůli níž nejste zdravotně schopná pracovat.
„Schopen práce od“ – zde lékař uvádí den, ke kterému vám končí nemocenská.
„Zaměstnanec nastoupil opět do práce dne“ – potvrdí zaměstnavatel. Pokud chcete mermomocí jít do práce ve stejný den, kdy vám skončila nemocenská, tak vám zřejmě nikdo bránit nebude. Běžným pravidlem ovšem je nastoupit do zaměstnání den následující po ukončení nemocenské.

Pro příště se na takovéto věci zeptejte hned v ordinaci. Lékaři jsou s těmito problémy dobře obeznámeni a rádi vám nejasnosti vysvětlí. Zeptat se nebojte. Obavy, že něco uděláte nesprávně, vám za to nestojí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Hanko, promiňte, ale proč svůj dotaz ke stále stejnému problému takhle kouskujete?
Mně se lépe odpovídá na dotaz, který obsahuje více informací.

Před chvílí jsem na jeden z Vašich dotazů odpověděla, máte tam odpověď k neschopence, k ukončení zaměstnání dohodou a k výši podpory po skončení dohodou.

Chcete-li relevantní odpovědi, nevytrhávejte dílčí části ze souvislosti!

Předchozí dotaz + odpověď:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dobry-den-jsem-zamestnana-mam-invaliditu-prvniho-stupne-a-dostala-jsem-vypoved-dohodou-pracovni-pomer-konci-posledniho-u-2
Doplňuji:
Rozhodnutí o vystavení, trvání i ukončení pracovní neschopnosti
je plně v kompetenci ošetřujícího lékaře,
který rozhoduje na základě zdravotního stavu pacienta.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Moc se mi to nezdá. Měl jsem za to, že můžu jít hned po kontrole do práce. I když to asi není moc obvyklé a hlavně praktické – po kontrole už bude zpravidla nějaká ta hodina z prac. doby pryč. Ale předpisy neznám, ani jsem teď žádné jednoznačné nenašel.

před 3787 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ono vždycky záleží na firmě kde pracujete a kam chodíte k doktorovi.
Já bydlím na vesnici, k doktoru do města 5km a pokud nejedu autem (a to jsem se vždycky vymlouval ve firmách), ale autobusem, tak se dostanu zpět až okolo 12té hodiny.Pak jít do práce?Ano byly firmy, kde chtěly, že jsem měl přijít na odpolední či noční směnu, to jsem se kvůli tomu dost nahádal.Někde jsem to uhídal, někde jsem musel jeden den napracovat.Proto je lepší prodlužovat neschopnost do ranní směny, to mě nikdo ten den do práce nehonil.

před 3787 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

To zcela chápu… Jde mi jen o to, zda to jít do práce hned po kontrole je možné. Souhlasím s tím, že většina lidí ani lékařů k něčemu takovému nebude mít motivaci, ale také předpokládám, že občas se někdo, kdo z nějakého důvodu do práce chce hned, najde.

před 3787 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek