MonkeyKing

Můžu poslat kontrolu na radu města?

myslím si, že papaláši našeho maloměsta dělaj úplný ***, fotí se na FB, neustále je někde vidim flákat se. Jenom berou prachy a pyšní se, jak města rozkvétá, kdežto kašlou na ty nejtěžší úkoly, které je potřeba splnit (jako například integrace Romů)

Nejlepší odpověď
cukrar

Monkkey, jasně že můžete posílat kontrolu, přesněji podnět, na kohokoliv a kdykoliv. Jen se musíte smířit s tím, že nebudou nic konat a myslet si o Vás, to co si myslím já. Že o vedení města víte málo, abyste kritizoval za flákání a focení.

Další odpovědi
yuko

Tohle plati pro Prahu:

Zdroj: http://praha.e­u/jnp/cz/potre­buji_resit/elek­tronicke_sluz­by/elektronic­ka_podani/-publish-portal-cz-home-zivot_v_praze-jak_si_zaridit-zadosti_povole­ni_a_stiznosti-svobodny_pris­tup_k_informa­cim-ZS305.html

anonym

Primární funkcí radních bohužel není plnit náročné a smysluplné úkoly ale především získávat politické body za nějakou jednoduchou ale mediálně vděčnou aktivitu (sponzorování sportu, kultury, řečnění na těchto akcích, focení s dětmi a zvířátky, atd.). Sekundární funkcí je pak využívat rozpočet města k získávání vlivných přátel, kteří se budou hodit v době kdy funkční období v radě skončí. To je systémový problém, stížností ho určitě nevyřešíte.