Avatar uživatele
anonym

Jsem povinen zastavit na výzvu Policie ?

Uvedu příklad: jedu v noci, tma jak v pytli a v lese mne staví člen Policie ČR ve stejnokroji stojícího u služebního vozu. Jsem povinen zastavit na jeho výzvu? Co když to bude nějaký převlečený lump s ukradeným vozem?!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3679 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hamon

Zastavit, zamknout, vytahnout okenka, nevypinat motor. Az k tobe prijde, nechat si ukazat sluzebni prukaz (za timto ucelem mirne stahnout okenko, jen aby bylo slysest co rikas, ale nebylo snadne vstriknout slzak) nebo pouzit paralyzer. V pripade jakychkoli pochybnosti zavolat 158, mobil ma dnes snad kazdy.
Za popisovane situace urcite kazdy policajt obezretnost pochopi.
Doplňuji:
Oprava: „vstriknout slzak) nebo pouzit paralyzer“ melo „byt vstriknout slzak nebo pouzit paralyzer)“ :D
A tu 158 volat za ucelem overeni. Meli by mit informaci o tom, ze tam ten policajt je.

Upravil/a: Hamon

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Musíš to risknout a zastavit. Mě v životě v noci v lese policisté nestavěli.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Jsi povinen zastavit. V takovémto případě máš smůlu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

No – kdysi, to jsme ješte nebyli v ´schengenu´, mne zastavili policajti v součinosti s pohraničníky (kousek od hranic), vojáci byli vyzbrojeni SA58 (PČR ´jen´ pistolemi),v si­tuaci podobné té, kterou popisuješ – v noci, mimo obec, kousek od lesa.
Zastavil jsem, zkontrolovali si občanky a bylo to – ale ze zájmu jsem se zeptal, co by bylo, kdybych nezastavil – a bylo mi řečeno, že by stříleli (honili nějaké ´převaděče´) – a se samopalem se špatně diskutuje…
😉
Nezastavovat bych nezkoušel…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

pravý policista tě bude stavět vždy na bezpečném místě, určitě nebude stát pravý policista v noci v lese s plácačkou, ale může tě zastavit hlídka ve vozidle, pokud se jí něco nezdá – třeba jedeš-li v kradeném autě, nesvítí ti světlo, atd…

pokud ale i tak potkáš „policistu“ uprostřed lesa s plácačkou, měl bys volat 158, nahlásit místo a zastavit v nejbližší osvětlené obci…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

ne,ale musíš ihned zavolat na 158,že tě stavěl podezřelý policista…(přesně jak uvádíš)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Ti co radí nezastavovat, těm bych doporučil ověřit si tuto radu. Páč tak dlouho jsem neslyšel takový blábol.
Musíte zastavit policistovi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hamon

To nemusí být jen dopravní policajti, můžou k tomu být závažné služební důvody, proč by jakýkoli policajt potřeboval zastavit projíždějící auto v noci, v lese a klidně i bez plácačky.

před 3679 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek