wh1sp3r

Mohu vyhazovat komunální odpad do cizího kontaineru?

Samozřejmě za předpokladu, že si za kontejner na sídlišti řádně platím. V případě plného kontejneru je třeba vyhodit odpad do jiného, které patří jinému paneláku. Jak se na to dívá zákon?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud jsou kontejnery v majetku města či svozové firmy, tak v tom neni problém. Problém by nastal pokud by kontejnery byly v majetku soukromých subjektů

Další odpovědi
anonym

Moje „popelnice“ stojí před vraty a kdekdo jí používá. Pokud se jedná o kolemjedoucí cyklisty nebo pěší výletníky, jsem ráda když ji použijí než aby házeli odpadky po okolí. Pokud dojde k něčemu takovému jako před nedávnem, kdy mi popelnici někdo naplnil po okraj pytlem se svým netříděným bordelem, tak to potom (marně) zuřím. Platím totiž za jednotlivé odvozy a protože třídím odpad, něco jde do kompostu, něco na hnůj, něco do kotle- popelnici mívám naplněnou tak jednou do měsíce. Pokud mi tedy s jejím plněním někdo „nepomůže“… A to mám prosím už druhou nádobu, protože tu první mi někdo (plnou) ukradl! Tak tuhle novou (á 1000 Kč) jsem popsala mega číslicemi č.p. :D

pusinka50

Máme před panelákem 4 kontejnery a když jsou přeplněné, myslím, že kromě mě i každý jiný vhodí odpadky do nejméně plného kontejneru bez ohledu k jakému číslu vchodu patří. Platíte za odpad a taky to neděláte pořád, ale pouze, když je přeplníno ve vašem kontejneru, neřešte to.

Michálek1245

Jestliže ten kontejner není na soukromém pozemku a je v majetku města, tak v tom teoreticky není problém. Nicméně kontejnery se dělají spádově tak, aby se dala vypočítat přibližná míra odpadu na danou lokalitu. Takže z pozice statistiky je nesmysl vynášet odpad na druhou stranu města. Ostatně ono lidi by si měli uvědomit, že do komunálu fakt leccos nepatří. Lepší je využít výkup železa Plzeň než nacpat kontejner třeba starými hrnci nebo prostě jiným železem.