Lusomi

Majitel bytu odcizil ze společné schránky mimo svou poštu i mou poštu a nechce mi ji vydat. Jaká mám práva?

Dobrý den,majitel bytu ze společné schránky mimo své pošty,odcizil i mojí poštu a nechce mi ji vydat!Jaka mám práva???

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky

Nejlepší odpověď
Edison

Cokoli je naprosto irelevantní. Jediná relevantní informace je, že kažý má právo na svou poštu, na její neveřejnost a nikdo nemá právo ji zadržovat, nebo do ní nahlížet bez zákonných důvodů.

Jde tedy v zásadě o listovní tajemství v širším pojetí a jeho porušení je trestným činem.

Další odpovědi
nyjono

Pokud to můžeš dokázat a uvedená pošta je pro tebe důležitá, myslím, že bys mohl podat oznámení na policii.

ivzez

Správně byste měla mít vlastní schránku označenou svým jménem.
Pokud si poštu necháváte doručovat do cizí schránky,
může dojít k tomu, že se Vaše pošta někde „zatoulá“.

Pochybuji, že se Vám majitel k odcizení pošty přiznal.
Jestli se ale mýlím a Vy máte jak (čím) prokázat, že Vám
majitel poštu odcizil, obraťte se na policii.

Drap

Práva a povinnosti máš stejná práva jako každý jiný. Co se pošty týká, voji poštu by ti nikdo neměl brát.

dudu

K tomu, abys uvedl jako svoji doručovací adresu cizí schránku musíš mít souhlas jejího majitele. Plníš podmínky, které jste si v této souvislosti dohodli – např. platíš pravidelně nájemné?

Kryšpín

Namontovat mini kameru abych měl důkaz