Mondulka.198

Nevíte, zda může být můj muž, který je v podmínce, odsouzený za přečin krádeže a skončit ve vězení?

Dobry den.Jsem těhotná ,muz je v podmince za vyhrozovani ex přítelkyni.Bohuzel odcizil z hospody telefon

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky..

koupil.prislo od soudu ze se.ma dostavit k.soudu.jsou tam napsane kamerove zaznamy.on nema nikoho kdo by mu dokazal ze predaval penize jelikoz mu je pry predaval venku..takze se to bude asi brat jako krádež?optam si kdyz je v podmince ma nejakou sanci na to aby ho nezavreli???Castka je psana 5450,– A je tam psane precin krádeže.Dekuji za odpoved

Nejlepší odpověď
aliendrone

Trošku zmatečné – pokud koupil, tak se kamerových záznamů nemusí bát, pokud je na nich zachycen při krádeži, tak holt smolik, jedná se o porušení podmínky.

Protože částka přesáhla 5000, nejedná se o přestupek, který by řešil MÚ (myslím), ale o přečin, což je v podstatě jako trestný čin, rozdíl je jen ve výšce sazby – proto soud.

Počítej s tím, že dneska je LEPŠÍ ukrást 10mega, protože pálky soud uděluje podle známého rčení, že „na prostý lid přísnost musí být“, takže i když je to v podstatě prkotina, tak jestli má např. podmínku rok na tři, může v pohodě vyfasovat 2 roky na tvrdo. Sry, chápu že jsi v blbé situaci, ale věř mi, lepší je znát hnusnou pravdu, než být nepříjemně překvapen!

Každopádně fakt je, že rozhodnutí soudu nikdo nemůže předjímat (jak již odpověděli jiní) a dějí se nezřídka podivuhodné věci! Ovšem vidím to spíš skepticky.

Další odpovědi
Hlada

Jednou se nevhodně vyjádřil o bývalce, pak měl omylem ruku tam, co byl něčí telefon, k tomu ještě vytáh pozdě.
Ten chlap má neuvěřitelnou smůlu. Za to přece nemůže jít sedět.

Drap

Záleží pouze na rozhodnutí soudu a to nelze předjímat.

ivzez

Předání peněz si měl nechat podepsat
(peníze nikdo nemá předat bez potvrzení).

Rozhodnutí soudu nelze předvídat. Ale tipuji, že
„podmínku proměnil“ … (že moc šancí nemá)

autacek

Myslíš, že si zaslouží trest podle zákona? O trestním stíhání rozhodnou orgány k tomu ručené a o vině a trestu případně soud.

Pytelh

Znám člověka, který dostal 3× podmínku. Pokaždé za něco jiného. Počítám, že do basy nepujde, je tam stejně plno.