vanaelik

Dobrý den,jmenuju se Ivan,prosim Vás máte někdo zkušenosti s léčením boreliozy?Pří­telkyně ji má bohužel…

Nejlepší odpověď
Damiana

Základ vyléčení představuje odstranění bakterií z těla. To zabezpečují antibiotika. Ta už asi vaše přítelkyně dostala.

Na celkovou podporu organizmu během léčení nebo na případnou pomocnou léčbu následků existuje několik domácích rad. Kromě zdravé životosprávy zahrnující změnu stravovacích návyků a dopřávání si pravidelného sportovního vyžití se doporučuje konzumovat dostatek česneku, vitaminy B-komplexu, zelené čaje, včelí pyl. Pomáhají regenerovat poškozené tkáně a podporují imunitní systém.
Nechci strašit, ale borelióza je dost zákeřná nemoc a tak by se neměla podceňovat.
V případě, že by nebyla léčena včas, může přejít do stadií s rozvinutím dlouhodobých následků. Mezi nejčastější patří chronický zánět kolenního kloubu, poruchy periferních nervů a lícního nervu.

Dochází k poruchám rytmu srdeční činnosti a následkům z postižení centrálního nervového systému projevující se zejména poruchami paměti, nebo až jejími výpadky, zmenšením schopnosti koncentrace a udržení pozornosti, změnami nálad a v neposlední řadě také změnami spánku.

Přeji přítelkyni brzké uzdravení 🙂
Doplňuji:
Podívejte se ještě tady:
http://nemoci­.vitalion.cz/lym­ska-borelioza/

http://www.lymska-borelioza.cz/

Další odpovědi
mosoj

Naděje na úplné vyléčení je pouze pokud se antibiotika začnou podávat včas v první fázi onemocnění. Protože píšete, že vaše přítelkyně ji má, lze usuzovat že nemoc přešla již do druhé fáze ( těžko by ji nyní kouslo klíště nebo komár !!)
Nemoc se léčí pouze silnými davkami antibiotik, někdy i nitrožilně.
Bohužel ve druhé fázi onemocnění již není na úplné uzdravení moc naděje. Borelie se dokáží v těle před antibiotiky schovat a antibiotikum je nezničí. Po nějaké době začnou být zase aktivní. Borelioze se také říká nemoc tisíce nemocí. Ona dokáže simulovat řadu nemocí a klidně příznaky měnit. Průběh onemocnění je ale silně individuelní od celoživotních lehkých projevů po těžké průběhy.
Borelioza se také těžko diagnostikuje.
Mimo antibiotik lze zkusit i homeopatickou léčbu. Nic jiného na boreliozu nezabírá.

anonym

Dobrý večer. Mám s boreliozou zkušenost. Existuje možnost včasného zjištění diagnózy a potom je léčba snadnější, nebo druhá varianta, kdy se na boreliozu přijde pozdě a je v chronickém stadiu. Nemusíte se bát. Přítelkyně bude odborně léčena. Nejdříve dostává nemocný antibiotika. Ke konci jejich dobrání se odebírá vzorek krve a podle výsledku se nasadí další dávka antibiotik. Tyto cykly mohou být i tři. Potom je pacient v případě potřeby pravidelně kontrolován na infekční klinice. Je-li to nutné, je znovu nasazena léčba. Chce to opatrně začít s pohybovou aktivitou, organizmus nepřetěžovat, protože po nemoci bude hodně zesláblý. Mohu Vám doporučit na dočištění organizmu pupenové tinktury od Mgr. Podhorné – lékárna Naděje, 798 46 Brodek u Konice č. 3. Na internetu na ni najdete kontakt a stačí napsat mail a vysvětlit, o jaký problém se jedná a domluvit si sestavení speciální kúry. Kúra se bere asi 6 týdnů a celá sestava 7 lahviček vyjde na cca 700,– Kč. Zásilky jsou doručeny do týdne a podle vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že mi opravdu pomohly. Je to dlouhodobá léčba a je třeba počítat s tím, že bude nutno kúru několikrát zopakovat, než se organizmus pročistí a posílí. Může přetrvávat pocit únavy, občasné bolesti, a podobné příznaky. Pro jistotu je dobré nechat si občas udělat rozbor krve na boreliozu, aby se vyloučila případná rizika.