iceT

Dobrý den,je mezi těmito nějaký rozdíl?

Jaký?ěkuji.
Kefír,kysané mléko,podmáslí,kyš­ka,acidofilní mlé­ko.

Brala jsem dnes k obědu k pečeným bramborám s ředvičkovým tvarohem na zapití,abych si trochu připoměla v ohni pečené brambory s bryndzou a kyškou…

Nejlepší odpověď
annas

  1. Kysané mléko je ještě stravitelnější než mléko sladké. Při domácím chovu je možné si pochutnat na přirozeně zkyslém mléce. V prodeji kysané mléko můžeme koupit upravené zakvašením mléčných bakterií.
  2. Kefírem se obecně myslí nápoj, který je vyrobený kvašením pomocí kefírové kultury. Existují dva druhy kefírové kultury. Jeden druh žije a rozmnožuje se v mléce, má mazlavou gelovitou konzistenci bílé barvy (vypadá jako malé měkké růžičky květáku) a krmí se laktózou, zatímco „krystalky" toho druhého, žijícího ve sladké vodě, jsou pružné, průsvitné a křehké. Je to společenství různých druhů kvasinek a bakterií.

http://www.dia-potraviny.cz/mlecne-kysane-napoje.html

3. Tradiční podmáslí je mléčný výrobek, který vzniká jako druhotný produkt při stloukání másla. Alternativně se vyrábí také kysáním mléka, případně mléka smíchaného s pravým podmáslím, pak se nazývá také kysané nebo šlehané podmáslí.
4. Kyška
Kysaný mléčný výrobek obsahující bifidogenní mikroorganismy, příznivě působící na lidský organismus, především na trávicí ústrojí a přispívající k obnovení střevní mikroflóry.
5. Acidofilní mléko plnotučné
Kysaný mléčný výrobek obsahující bifidogenní mikroorganismy, příznivě působí na lidský organismus, především na trávicí ústrojí a přispívající k obnovení střevní mikroflóry. Obsahuji ABT kulturu (Lactobacillus Acidophilus, Bifidobacteria, Streptococcus Thermophilus). Jsou vhodné pro všechny věkové kategorie.

Okopírovala jsem, protože neznám druhy bakterii či kultur, které se přidávají.

http://www.mlekarna-valmez.cz/produkty-kysane-vyrobky-acidofilni-mleko-plnotucne