Fidor

Je legální někoho sledovat, fotit, pokud tím chci získat důkazy o nelegálním jednání?

Dobrý den, vysvětlím na příkladu: někdo někoho pravidelně fotí a natáčí, jak prodává drogy, pak to celé předá policii i s důkazy.

Nejlepší odpověď
elkon

V tom případě to je v pořádku. Nesmí to ale zveřejnit.

Další odpovědi
JežíšKristus

Ano. Obecně můžete fotit a nahrávat ve veřejném prostoru, ale nezveřejňovat, pokud se nejedná o žurnalistiku.

Emefej

Pokud ho fotí na veřejně přístupném místě a předá fotky pouze policii a nikomu jinému, tak je to v pořádku.

Rokio

Ano, ale nesmíš to dát na Facebook, jinou veřejnou síť, nebo to jinak zveřejňovat. Záznam bys měl pak odevzdat na policii.

podger

Veřejný prostor můžeš natáčet v poho, ale to ti již potvrdili uživatelé přede mnou.
Nesouhlasím s jejich tvrzením, že to nesmíš publikovat… jo jako nesmíš udělat to debilně. Ale jde to poslat na net chytře. Stačí chvíli přemýšlet a vytvoříš nedohledatelný zdroj informací.

JežíšKristus

Jinak ale, fotit prodejce kafe při práci (kofein je silná droga), to není moc super :D

Fidor

A co když bych věděl, že ten člověk nepř. prodává drogy není dělá něco trestného a já bych ho cíleně sledoval, abych ho mohl vícekrát natočit a pak ty záznamy předat policii? Nevadí, že je to cíleně sledování, ale jen proto abych získal ty důkazy?