MÍŠA3

Dobrý den jaký trest hrozí při neůmyslném zabití v práci.

Manžela mi v práci kolega schodil z lešení a on na následky úrazu zemřel.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Je mi tě moc líto, ale to ti asi moc nepomůže. Mně se nezdá to „neúmyslné“ zabití, jasně že ho asi shodit z lešení nechtěl, ale nejspíš nebylo pracoviště zajištěno, aby nemohlo dojít k úrazu, mohl v tom být i alkohol, nebo jiné zanedbání. Potrestán bude asi i majitel firmy, nebo přímý nadřízený. Na stavbách jsem pracovala řadu let a nikdy jsem o podobném úrazu neslyšela, ani si neumím představit, jak by se to mohlo přihodit. Můžu ti jen přát hodně síly a statečnosti, budeš to moc potřebovat.

Další odpovědi
venkovan

myslím, že rozhodující bude vyšetření Policie ČR a bezpečáka, zda to bylo neúmyslné (stačí někdy se otočit a kolegu srazit) a nebo porušení bezpečnostních předpisů – scházelo zábradlí a další bezpečnostní prvky.
Rozhodně nezávidím ani tobě ani tomu kolegovi. Oba si asi prožíváte nelehké chvíle. Zejména, jestli ten smrtelný úraz byl pro nějakou blbost při práci.
Otázkou je, zda pro takového člověka – pokud to bylo skutečně neúmyslné, náhodné apod., si přát, aby dostal vysoký trest za který bude zavřený na řadu let. Pokud je to normální člověk – ponese si tu chvilku, ten moment v sobě do konce života.
Pokud je to lajdák apod., bez svědomí – bude mít za pár týdnu veselou duši.

Drap

Tuším že horní sazba je cca 8 let, nevím přesně. To vše musí rozhodnout soud. V těchto případech však může figurovat spousta aspektů, tkže konečný verdikt může být třeba i podmínka.