Dobry den, dneska sem boural, 1,89 promile, nikdo nezraněn, jen jedna osoba 2 dny v nemocnici bude, co mi hrozí? Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Vedle zákazu řízení (což je prkotina) a nezbytných finančních postihů (což už může být problém) budete s největší pravděpodobností obviněn z trestného činu § 274 Ohrožení pod vlivem návykové látky… a to už bude malér !

Protože jste však boural a navíc i zapříčinil zranění třetí osoby, tak se bude s největší pravděpodobností jednat o obvinění dle odstavce 2, který zní:

„Odnětím svobody na 6–36 měsíců(…)bude pachatel potrestán, způsobí-li(…)havárii, nebo(…)jinému ublížení na zdraví(…)“

Nevím jaké polehčující okolnosti by musel soud vzít v potaz, abyste z této šlamastiky vybruslil jen s podmínkou.

Kázat tady nebudu…, myslím, že teď už víte svoje !

Další odpovědi
ReHu

Já bych ti sebrala řidičák na 5 let a dala čip pro kontrolu.

olda12

proto ja za volantem nepiju alkohol-pri narazu by se mi rozlil..

Džanička

Potřeboval bys pěkně přes držku, Abys příště nechlastal. Co si z toho ta zraněná osoba vezme. Heee??? Nemám slov..

zhuzupets

Přijdete o řidičák a další záleží na tom, jak bude té nezraněné osobě, která ač nezraněná je na 2 dny v nemocnici.

anonym

Co ti hrozí? Kocovina z chlastu,pěkná pokuta,řidičák do čistírny,ztráta bodu a nedej bože,kdyby ta osoba měla něco vážnějšího,tak zacáluješ odškodné a nemocnice může po tobě vymáhat peníze za hospitalizaci a následné léčení.

jancacv

tobě bych řidičák už nikdy nevrátila a trest?nadosmrti vždy a všude pěšky,a 50ran na holou a pořádnou rákoskou

cukrar

kecá,.
„jen jedna osoba 2 dny v nemocnici bude“ jak to ví?
kecá