Adam02CZ

Nevíte, zda mi hrozí nějaký postih za následující postup, který je popsaný v doplnění?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda mi hrozí nějaký postih za následující:

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Včera večer jsem byl s kamarády venku a poté, co jsem řekl svůj názor na jednu osobu, tak mi holka, kterou znám, hodila žhavou cigaretu do oka.. Na to jsem nereagoval a poté, co mě dvakrát silně udeřila do hlavy, tak jsem ji vzal do kravaty a poté si ji její přítel odtahl a následně mě ještě 2× kopla.. Volal jsem na 158,kde jsem se s panem domluvil, že bych to rád oznámil pro případ kdyby to chtěla celé otočit proti mě, což už se nejednou stalo.. Jelikož dotyčné osobě je 14 let a ještě ke všemu byla opila, tak jsem byl první a oznámil to.. Byla to moje první zkušenost s policií a tak bych se rád zeptal, zda to skončilo jen tím, že to pan zapsal do systému.. Jen jsem se bál, abych neměl třeba zápis nebo tak, ale pan byl v pohodě a i se napadení holkou smál.. Tak jsem se chtěl ujistit, zda něco nebude u mého jména, když jsem to jen oznámil.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Je možné, že oba skončíte u přestupkové komise pro přečin výtržnictví, ikdyž ona možná ne, protože jí je 14.
Co se týče nutné obrany, tak na místě jsem sice nebyl, ale z toho co popisuješ, se nejedná o nutnou obranu, protože ty jsi neodvracel útok, ale reagovaljsi na něj, resp. jsi jej oplácel.

Další odpovědi
Drap

Zřejmě ne. Neznáme sice podrobnosti, nevíme co a jak bylo zapsáno. Zatím buď v klidu. Pokud se bude něco dít, včas se to dozvíš.

zjentek

No není to sranda, dobře děláš, ale JISTI SE JEŠTĚ VÍC! Nejlépe celý příběh zdokumentovat, jak skutečně proběhl. Tady totiž nemáš při fyzickým kontaktu co do činění s obyčejným chlapem, ale s ŽENSKOU! A to by tě mohlo stát příliš, třeba i svobodu, jak tyhle mrchy znám, takže BACHA NA TO!

Rokio

JájsemRaibek: Výtržnictví je trestný čin, což znamená, že tazatel by měl skončit u soudu.