Dobrý den, chci se zeptat. Píšou se členy v němčiny u názvů profesí (povolání)? Např. Polizist

Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
quentos

jak kdy.
Pokud říkáte, kdo čím je (tedy co dělá za povolání), tak ne. Tedy např. Mein Vater ist Polizist.
Ale pokud mluvíte o tom, že na silnici stál policajt, tam už člen bude; už se nejedná o to, že to je jeho povolání.

Další odpovědi
Amie

Jak již řekl quentos – pokud myslíme profesi jako určitou osobu tak ano. – policist – der Polizist.
Pokud však to vereme jako něčí profesi a mluvíme kdo čím je je tak ne. Zde se hodí výraz místo „ist“, „arbetet als Polizist“ (pracuje jako).
Pokud vyjmenojmenováváme jednotlivé profese – lékař, učitel, … tak zde je stejně jako u všech podstatných jmen opět přidávám člen. U němčiny se to rozlišuje celkem jednoduše – zda to dělá žena (koncovka „in“) či muž. Ovšem řekla bych že často přisuzují ženám povolání v rodě mužském.