Konina 28

Dobrý den,chci se zeptat mám exekuci..

Dobrý den,chci se zeptat mám exekuci.. strhávají mi peníze ze mzdy plus mi bankovní účet šel do minusu na dlužnou částku na účtu jsem neměl nic.. takže exekutorovi se posílají peníze ze mzdy a zbytek peněz mi jde na účet který je v mínusu tím jsem bez financí mám nárok na nezabavitelnou částku nebo tak něco díky za odpovědi

Odpovědi
Filip84

Ano, máš, ale pouze 1×.

Peněžní ústav Ti musí z exekucí postiženého účtu vyplatit dvojnásobek životního minima jednotlivce, tj. Kč 9,720.00. Ale, jednak, na tom účtu těch Kč 9,720.00 musí být a potom, vyplatí Ti je jenom 1×, pak už nic.

Pokud Ti na účet chodí mzda / plat / dávky SSP atp., musíš si okamžitě požádat o výplatu v hotovosti k rukám, jinak bys musela na každou jednotlivou strženou částku podávat návrh na zastavení exekuce, každou jednotlivou částku dokládat, a pak počítej s tím, že na ty peníze můžeš čekat taky 1/2 roku, nebo klidně i víc.

Pak je možností zřídit si tzv. chráněný účet, pokud nechceš / nemůžeš fungovat pouze v régime hotovosti.

Konina 28

No a dají mi to když na účtu dám příklad 7.6 nebylo nic a ten den mi tam skočila dlužná částka tím pádem to skočilo do mínusu a 15.6 mi přišli prachy z práce tím se minusova částka snížila ale furt je minusova ??

Filip84

A Ty neumíš číst? Já z 99% na podobné otázky odpovím tak, aby nebylo nutné se na nic ptát: musí ty peníze (fysicky) na účtu být, čemu na tom nerozumíš?