Viky8226

Chci být nehtařka, ale není na to SŠ. Můžu nejít na SŠ, do 18 být na brigádě a pak jí být? Nebo můžu být i dříve?

Dobrý den

Nejlepší odpověď
aliendrone

Co to meleš za bláboly? Nejen že jsou učební obory, ale dokonce jsou i S MATURITOU!
https://www.in­foabsolvent.cz/O­bory/KartaObo­ru/6941L01

Jestli ale chceš být za každou cenu blbá, nekvalifikovaná (tedy NEJLACINĚJŠÍ) a obecně jinak nepoužitelníá pracsíla, tak myslím, že to možné JE. Ostatní ti radí MOC DOBŘE, já bych je poslechl! ;) :D :D

Další odpovědi
nyjono

Teoreticky můžeš.
Ale víš jistě, že tě někdo zaměstná nebo že ty sama budeš mít dostatek klientele, abys měla dostatečný příjem?
Nehtových studií je teď spousta.
Stačí ti pravděpodobně jen školení nebo kurz.

Hlada

Bylo by to velmi špatné rozhodnutí. Nehtařka není žádný obor. Na modelování nehtů stačí jednoduchý kurz. Jít do života jen se základním vzděláním je velký hendikep. Modelování nehtů je zbytná služba, v případě krize pro ni nebude odbyt. Rozhodně doporučuju udělat si nejdřív nějakou střední školu, pokud možno s maturitou.

Justin1

Nezdá se mi vhodné sázet jenom na jednu profesi a nenechat si možnost přejít na jinou, až se ukáže, že po té původně zamýšlené není dost velká poptávka.

Já jsem zase kdysi uvažoval o tom, že budu astronomem, ale raději jsem si to rozmyslel, než abych musel očekávat, že když si po mnoha letech udělám potřebné diplomy, ale nevezmou mě tam ani tam, tak už nebudu mít kde jinde kandidovat a budu muset emigrovat nebo budu bez práce.

Taky jsem přišel na to, že není dobré si dělat představu o budoucí profesi jenom na základě školních předmětů, protože většina školních předmětů na základní škole a na gymnáziu je podle mé zkušenosti tvořena obory, kterými se ve skutečnosti živí jen málo lidí.

da ny

Nehtových studií jsou mraky. Vytvořit si dostatečnou klientelu, aby tě to uživilo
a založit si živnost nemusí být jednoduché.
SŠ bys měla absolvovat! Pokud budeš i pak trvat na nehtech, můžeš to mít jako zálibu, přivýdělek. Pokud tě někdo zaměstná, nebo pronajme prostor, tak se tomu I plně věnovat. Vietnamky to u nás dělají za pár Kč. Jsou velkou konkurencí.
Některé živnostnice poskytují komplexní služby: kosmetiku (na to „škola“/učňovský obor je). Pedikúru i manikúru.
Na vše existují a stačí „pouze“ kurzy. Jsou obvykle 3 měsíční. Je nutné si kurz zaplatit.
Pro přijetí do kurzu bývá SŠ (i bez maturity) podmínkou. Základní škola nestačí.
Na otevření kurzu musí být určitý minimální počet zájemců.
Některé kurzy nabízejí (je možné si vybrat) jako rekvalifikační kurz při ÚP.
U nás požádá kurzy agentura: http://agentu­rarafael.cz/
a nabízí kurzy: http://agentu­rarafael.cz/2018/05/­15/vzdelavani/
Podobné agentury jsou v každém krajském městě, někdy mají pobočky i jinde.