dobry den chcem sa opytat aky je rozdiel medzi vezobnou vaznicou a iba vaznicou.

Nejlepší odpověď
annas

Věznice v České republice se rozdělují na vazební věznice, v nichž jsou drženi obvinění, kteří byli soudem vzati do vazby, a věznice, v nichž odsouzení vykonávají trest odnětí svobody. V současné době je v Česku 10 vazebních věznic a 25 (běžných) věznic, jejichž ostrahu a správu provádí Vězeňská služba České republiky.

Více na:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/V%C4%9Bzn­ice_v_%C4%8Ces­ku

Další odpovědi
ReHu

Vidím to tak, že ve vazební věznici jsou obvinění, ale ještě ne odsouzení, ti kteří čekají na vynesení rozsudku.
Ve věznici jsou již odsouzení, kteří si odpykávají trest.

pondělí

va vazební věznici byste se správně neměla stýkat s nikým jiným,jen obhájcem a vyšetřovatelem,pro­to mnozí ve vazbě jsou sami v cele a jídlo dostávají do cel,vycházky samostatně.