modem123

Dobrý den,asi před třemi měsíci jsem byl s kamarádem na pivě,obou nám je 18 let a jsme studenti,do hospody přišel

Dobrý den,asi před třemi měsíci jsem byl s kamarádem na pivě,obou nám je 18 let a jsme studenti,do hospody přišel chlap a sedl jsi za námi a ztežoval jsi že ho pořád otravuje jeho bývalá manželka,no prostě zkráceně..on nás navedl aby jsme jí zavolali a sprostě jí nadávali třeba..já jsem volal ze svýho čísla jako první vůbec jsme té ženě nějak nevyhrožoval ani nenadával jen se se jí ptal jak se má a prostě takový blbosti z legrace po te volal kamoš ze svého čísla a říkal dá se říct totéž,jenže ta ženská nás zažalovala a tet máme mít po výpovědi na policii trestnou komisi nebop prostě to předvolání,já mám být svědek a kámoš je obžalovaný,přitom je tam uvedeno jméno kamoše a moje číslo i když zněho on nevolal toto nechápu..jinak bych se chtěl zeptat jak bych měl asi postupovat a co ztoho můžem při nejhorším mít děkuji mnohokrát

Nejlepší odpověď
Hlada

Zřejmě nejste první, kdo tu paní obtěžoval a jí došla trpělivost. Paní se omluvte a na policii vypovězte po pravdě, že jste se v hospodě po několika pivech nechali přemluvit k volovině, které litulete a za kterou jste se už mluvili. Nic z toho nebude.

Další odpovědi
zzzzz

Já bych se na tvém místě přiznala a hlavně bych se té paní omluvila.
Bude to zřejmě jen přestupek, dostanete asi pokutu.
Doplňuji:
Přiznání je polehčující okolnost. Té paní zašli omluvný dopis, v něm ji celou situaci vysvětli.

NikkiHeat

Osobně bych přešel na stranu té paní, už jen proto abych se z toho vysekal a taky protože tento nápad nevznikl jen tak pro nic za nic ale je to pravděpodobně důsledek nějakých problémů mezi tou ženou a tím mužem. Tzn. že rozepře mezi tím mužem a ženou skončí nejspíš u soudu nebo minimálně bude soud tento problém probírat. Takže možná by bylo lepší být svědek než obžalovaný.

anonym

Trestní sazbu ti (nebo kámošovi) policisté určitě řekli při výslechu – stejně, jako to, z čeho jste obviněni – takže to bys nám, chceš-li poradit, měl sdělit jako první.
Bez té znalosti ti lze poradit – kontaktuj advokáta, paní se písemně omluv (doporučeným dopisem – s formulací ti opět pomůže advokát), u ´komise´ se chovej slušně a spíš kajícně.
___
A příště dřív přemýšlej, než uděláš podobnou hovadinu.

honza19hk

záleží zda máš u poldů záznam.Pokuta ,podmínka,…záleží na koho u poldů narazíš.
Aspoň si to příště rozmyslíš než něco takovýho uděláš.