Avatar uživatele
Hanamartinov

Firma pozdě převzala mou výpověď, co dělat?

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat co dělat. 10.1.2014 jsem začala pracovat u firmy Fine Fish a dne 15.9.2014 jsem odnemocněla, firma mi poslala výpověď okamžitou za porušení… . Dala jsem to k soudu, soud uznal dne 17.2.2015 že jsem v právu a vyhrála jsem soud o neplatnosti výpovědi. V květnu jsem zasílala výpověď z pracovního poměru k 7.7.2015 dohodou, bohužel jsem podací lístek ztratila. Dne 8.7.2015 jsem nastoupila do společnosti Sportisimo a dne 1.10.2015 jsem se přihlásila na pracovní úřad, na nějž dne 14.12.2015 firma Finefish zaslala zprávu, že jsem tam stále zaměstnána. Firma mě od 15.9.2014 nep­řihlásila na sociální ani zdravotní pojištění. Firma mi doposud nezaplatila ani marodní 9/2014, a když jsem jí zaslala další výpověď dohodou (22.12.2015) k 31.12.2015, firma dodejku převzala 7.1.2016. Podle zákona je tedy výpověď zase po datu. Co mám dělat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Mika.0.1. před 3027 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tforro

To jě nějaký zamotaný. Doporučil bych si s někým promluvit na úřadě práce, nebo obětovat nějaký ten peníz a zajít za právníkem.

Nejde mi do hlavy, že Vás původní zaměstnavatel nenaháněl kde jste, když jste jejich zaměstnanec. A pokud se takto úřadu práce firma přiznala, tak by Vám to sociální/zdravotní měl zaměstnavatel doplatit…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

„Výpověď dohodou“ neexistuje. Dohoda o rozvázání úracovního poměru
je oboustranným právním krokem, dohodu nelze uzavřít v případě, že s ní
jedna ze stran nesouhlasí.

Firma obdržela Váš návrh na rozvázání pracovního poměru dohodou, ale
protože s ním nesouhlasí, Vaše zaměstnání stále trvá.

Nesouhlasí-li zaměstnavatel s návrhem dohody, musíte situaci řešit řádnou výpovědí s dvou měsíční výpovědní dobou. Doručíte-li zaměstnavateli písemnou výpověď do 31. ledna t.r., začne výpovědní doba běžet 1. února a zaměstnání skončí 31. března.

Zaměstnavatel má právo po Vás vymáhat škodu, kterou jste mu svou neomluvenou absencí způsobila. (Tipuji, že toho v tomto případě využije.)

Doporučuji nastudovat zákoník práce:
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2006-262

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Je mi zcela jedno jak to bylo, ale vy jste žádnou výpověď dohodou nedala. To se tu řešilo už několikrát.
Buď dáte výpověď, kterou jste podala v květnu a tudíž začne běžet výp. lhůta od června a vy k 31.7. končíte. Nebo se dohodnete se zaměstnavatelem na konkrétním datu odchodu a tehdy to je dohoda. Dohoda je dohoda dvou stran – zaměstnanec a zaměstnavatel. Jednostranně se dohodnout nedá.
Ke konci otázky zase špatně. Pokud zašlete výpověď 22.12., počíná běžet od 1.1. a pracovní poměr končí 28. nebo 29.2.
Teď se modlete, aby firma nakonec nedala k soudu vás a nežalovala vás o nějakou ujmu vaší neúčastí v zaměstnání, které trvá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek