Complex

Do vek, koblih i buchet se běžně přidává bílý prášek E 920, který se vyrábí z vlasů, chlupů, nehtů a kopyt?

Nejlepší odpověď
Palpatine

Ano přidává ale je to nezávadné. (https://www.dtes­t.cz/ecka/430/e-920-l-cystein?section=6)

Další odpovědi
Kepler

Jo, je to cystein, získávaný extrakcí z podobných surovin. Jinak nehty byly podle Karla Maye součástí kinnik – kinniku, náplně dýmek míru. To musel být draze vykoupený mír…

Kryšpín

V EU je výroba zakázána, tudíž se dováží levnější z rudé Číny, tam mají výrobu také z prasečích štětin a kopyt, rovněž tato chuťovka se přidává do chleba i housek.

Ale na př. na asfaltu si pošmákneme E 122 v jogurtech, marmeládě, limonádě a.p.

da ny

Koblihy jsou tím „proslulé“, stejně tak palmovým olejem…
Nejvhodnější na výrobu L- cysteinu jsou prasečí štětiny a vlasy Asiatů :)
Vyrábí se též synteticky.